Комітет захисту журналістів закликав Путіна припинити погрози журналістам з боку керівників Чечні
Комітет захисту журналістів закликав Путіна припинити погрози журналістам з боку керівників Чечні
Про це йдеться у листі на сайті CPJ.
КЗЖ заклика президента Росії гарантувати безпеку журналістів, а також їхнє право на ведення журналістської діяльності без побовання переслідування та погроз.
Раніше інша міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала владу Росії відреагувати на «серію ледве завуальованих погроз» керівництва Чечні на адресу російських правозахисників, засобів інформації й політиків.
В організації заявили, що такі погрози варто сприймати серйозно. Погрози з боку керівництва північнокавказької республіки Чечні там назвали «черговим зловісним обертом безупинної кампанії переслідувань незалежних неурядових організацій і захисників прав людини в Росії».
Голова Чечні Рамзан Кадиров понад тиждень тому, 12 січня, виступаючи перед журналістами, серед іншого, назвав російських опозиціонерів «ворогами народу» й закликав судити їх як «зрадників»; ці слова викликали широкий відгук у Росії й за кордоном. Через кілька днів до залякувань російської опозиції приєднався і спікер парламенту Чечні Магомед Даудов, який розповів про кавказьку вівчарку Кадирова, в якої, за словами Даудова, «сверблять ікла» на російських опозиціонерів, тут же образливо порівняних із дрібними чи безпородними песиками.
У Москві вже, власне, реагували на такі погрози, сприйнявши їх спокійно й пояснивши «менталітетом чеченського народу». Зокрема, як заявляв речник президента Дмитро Песков, згадані чеченськими керівниками опозиціонери «перебувають поза легітимним політичним полем країни», а тому через слова чільних чеченців не варто «нагнітати ситуацію».
Як зазначає Эхо Москвы, сьогодні на центральній площі Грозного запланований мітинг під гаслом «В единстве наша сила». Організатори мають намір зібрати 700 000 осіб з усієї Чечні. Учасники мітингу, як очікується, висловлять підтримку Володимиру Путіну та Рамзану Кадирову.
Нагадуємо, що навесні минулого року Amnesty International та Комітет захисту журналістів засудили рішення Путіна засекретити смерті російських військових. Новий указ, який забороняє всю інформацію про втрати російських військ «в ході спеціальних операцій в мирний час», з’явився на тлі тривалих звинувачень в тому, що президент Путін направив військову допомогу сепаратистам в східній Україні.