За рік у світі загинули 110 журналістів - «Репортери без кордонів»

За рік у світі загинули 110 журналістів - «Репортери без кордонів»

11:53,
29 Грудня 2015
1650

За рік у світі загинули 110 журналістів - «Репортери без кордонів»

11:53,
29 Грудня 2015
1650
За рік у світі загинули 110 журналістів - «Репортери без кордонів»
За рік у світі загинули 110 журналістів - «Репортери без кордонів»
Автори:
У 2015 році в світі через професійну діяльність або з незрозумілих причин було убито 110 журналістів, 67 з них загинули під час безпосереднього виконання професійних обов’язків.

Це найгірший показник за останні 10 років. Про це йдеться в оприлюдненому 29 грудня звіті правозахисної організації «Репортерів без кордонів».

Країнами з найвищими показниками цього року стали: Ірак (11 журналістів), Сирія (10), Франція (8), Ємен (8), Індія (9), Мексика (8).

64% журналістів загинули у гарячих точках; 97% загиблих журналістів - місцеві, і лише 3% - іноземні.

По Україні «Репортери» зафіксували два випадки: Сергія Ніколаєва, убитого в Пісках на Донеччині 27 лютого, і Олеся Бузину, розстріляного в Києві 16 квітня.

Таким чином, йдеться у звіті організації, із 2005 року, у світі убито 787 журналістів у зв’язку з їхньою професійною діяльністю.

У доповіді «Репортерів без кордонів» також наголошується, що в 2015 році були убиті 27 журналістів-громадських активістів та семеро співробітників ЗМІ.

Центральний офіс «Репортерів без кордонів» заявив, що забагато урядів не дотримуються своїх міжнародних зобов’язань і не гарантують безпеку журналістів. Тому «Репортери» закликали ООН невідкладно призначити спеціального представника з питань безпеки журналістів.

«Створення спеціального механізму для дотримання норм міжнародного права щодо захисту журналістів є абсолютною необхідністю», – прокоментував звіт організації «Репортери без кордонів» її генеральний секретар Крістоф Делуар.

Нагадаємо, що в опублікованій 14 грудня в Женеві доповіді організації Press Emblem Campaign зазначається, що в 2015 році в 31 країні світу загинули 128 журналістів, з яких четверо - в Україні. 

Водночас Комітет із захисту журналістів (CPJ) заявляє, що в 2015 році вбили 69 журналістів. Згідно з доповіддю CPJ, 40% загиблих стали жертвами бойовиків з угруповань «Аль-Каїда» та «Ісламська держава». Більше двох третин із загального числа таких вбивств були замовними, стверджують у Комітеті.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду