Лещенко бачить Київ у якості хабу для опозиційних журналістів з пострадянських країн
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Лещенко бачить Київ у якості хабу для опозиційних журналістів з пострадянських країн
Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на інтерв’ю нардепа корреспонденту агентства у ФРН.
«Хорошим проектом технічної допомоги з боку західних країн було б, якби Київ став хабом для вільних голосів для країн, які наразі страждають від авторитаризму, зокрема, Росії, Білорусі, Казахстану, Середньої Азії», - повідомив Сергій Лещенко.
Сергій Лещенко хотів би, щоб Київ став «прообразом Мюнхена часів «залізної завіси», коли у цьому місті знаходилася редакція «Радіо Свобода», і звідти лунали усі вільні голоси».
«Так і в Київ, миролюбне, дружнє місто, могли б приїжджати журналісти, які не мають можливості вільно висловлювати свою думку, скажімо, у Росії, вважає він. Аби ці журналісти «могли знайти застосування своїм навичкам і водночас робити корисну справу для своїх країн, перебуваючи у безпеці», - сказав нардеп.
Народний депутат впевнений, це підтримувало б і українську журналістику на належному рівні, «оскільки був би постійний приплив нових кадрів, які розширювали б діапазон, тематики».
Крім того, відзначає Сергій Лещенко, «ця ініціатива також дозволила б позначити Україну на карті пострадянського простору як лідера і з свободи слова, і з геополітичного проєвропейського вектора».
Народний депутат підкреслює, що він і його соратники намагаються «донести ідею через різних людей, у тому числі і до відповідальних осіб у Держдепартаменті США, аби Київ отримав таку допомогу».
«Часто західна технічна допомога - це гроші, що виділяються західним же експертам - радникам, консультантам, які сидять у Києві просто на величезних зарплатах і пишуть звіти та рекомендації, що дуже часто «помирають» прямо на столі. Ми вважаємо, що допомога має бути більш прикладна», - підкреслив співрозмовник агентства.
Він додав, що обговорював цю ідею з іншим нардепом і колишнім журналістом Мустафою Найємом. Обидва народні обранці беруть участь у діалозі українських, грузинських, російських і німецьких інтелектуалів, що проходить у Берліні (Німеччина).
Нагадаємо, до України переїхав колишній журналіст російського видання «Лента.ру» Іван Яковина, що співпрацює нині з виданням «Новое время». В інтерв'ю він заявив, що повернеться до Росії «тільки коли Путіна вб'ють».
У серпні 2015 року російський журналіст Айдер Муждабаєв, який 20 років пропрацював у «Московском комсомольце», залишив видання. Він написав у Facebook, що журналістика в РФ приречена на смерть, а російські журналісти зрадили себе та професію. Російський журналіст переїхав до Києва іпризначений заступником генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова, який також є власником каналу.
У липні поточного року російська журналістка, колишня дисидентка Маша Слонім виїхала з Росії в еміграцію до Великобританії через те, що не вірить у зміни у країні на краще.