У В’єтнамі опозиційного блогера засудили за антикомуністичну діяльність
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У В’єтнамі опозиційного блогера засудили за антикомуністичну діяльність
Блогера визнали винним у «зловживанні демократичними свободами зазіханням на державні інтереси».
50-річний Нхат раніше працював у декількох державних газетах, а після цього започаткував популярний опозиційний блог «Інший погляд» (Nhat Mot Goc Nhin Khac).
Його повідомлення, відзначає AFP, часто торкалися найгостріших політичних проблем і містили коментарі, альтернативні позитивним тлумаченням офіційної преси.
У квітні минулого року блогер закликав вищих керівників В’єтнаму подати у відставку. Настав час для генерального секретаря та прем’єр-міністра зробити цей крок, щоб врятувати державу від економічних та політичних халеп, наголошував він.
У травні Нхата арештували й до вчорашнього дня тримали у досудовому ув’язненні, а його блог закрили.
У судовому вироку стверджується, що його статті були «неправдивими й образливими стосовно керівників партії та держави, виражали однобічний, песимістичний погляд».
На судовому процесі Нхат заявив, що владі «слід було б подякувати йому за те, що він гарний громадянин». А критику партійних і державних лідерів він назвав нормальним явищем. Такі висловлювання засудженого блогера AFP наводить з посиланням на його адвоката.
На судовий процес, що відбувався у закритому режимі і тримав півдня, кореспондентів інформаційної агенції не допустили.
Правозахисні та медійні організації світу різко розкритикували засудження блогера.
Директор відділу Азії Human Rights Watch Бред Адамс (Brad Adams) охарактеризував це як «марну спробу змусити замовкнути кипучу громаду в’єтнамських блогерів, що зростає».
«Жорсткий вирок блогеру Труонгу Дуй Нхату знову засвідчує, що в’єтнамські керівники вдаються до надзвичайних заходів, аби жорстко придушити критику авторитарного режиму», – заявив старший представник Комітету захисту журналістів (CPJ) у Південно-Східній Азії Шон Кріспін (Shawn Crispin).
За даними «Репортерів без кордонів» (RSF), за числом ув’язнених блоГерів В’єтнам посідає друге місце у світі, поступаючись Китаю.
Офіційний Ханой натомість цілком заперечує, що в країні є політичні в’язні й ухиляється від коментарів щодо цієї гострої проблеми.