У Бахрейні посилюють тиск на журналістів напередодні проведення в країні «Формули-1»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Бахрейні посилюють тиск на журналістів напередодні проведення в країні «Формули-1»
Повідомлення офіційної агенції Bahrain News Agency – BNA про проведення на початку квітня нового раунду світової спортивної події, відзначає медіа-організація, збіглося в часі з новими арештами репортерів.
Із посиланням на бахрейнські джерела КЗЖ повідомляє, що буквально за декілька годин до публікації інформації BNA стало відомо про арешт незалежного фотожурналіста Саєда Бакера аль-Каміла (Sayed Baqer Al-Kamil). Причини цього не оприлюднені, однак відомо, що він висвітлював рух протесту проти монархічного режиму.
Раніше під арешт потрапив інший фоторепортер–лауреат численних міжнародних нагород Саєд Ахмед аль-Мосаві (Sayed Ahmed Al-Mosawi). Як інформує Bahrain Center for Human Rights, у в’язниці його били й катували електрошоком.
За даними розслідування Комітету захисту журналістів, вони поповнили список, принаймні, ще 4 бахрейнських журналістів, які перебувають за ґратами.
На початку березня у Бахрейні сутички між опонентами проведення автоперегонів «Формула-1» та поліцією, повідомила BBC. У столиці Манамі та в її передмістях протестували тисячі демонстрантів. Усупереч закликам опозиціонерів до мирних акцій молодь кидала в охоронців порядку коктейлі молотова, а ті, щоб розігнати демонстрантів, застосували сльозогінний газ. Загинуло троє поліцейських.
Аналітик BBC News Білл Лоу (Bill Law) характеризує цей напад на сили безпеки як «найсмертоносніший» відтоді як три роки тому у Бахрейні розпочиналися масові заворушення. Він вважає це проявом «небезпечної патової ситуації у королівстві».
Арабська весна торкнулася й острівної держави у Перській затоці. На початку 2011 року тут виник демократичний рух протесту дискримінованої шиїтської більшості. Однак невдовзі, нагадує у зв’язку з останніми кривавими подіями Agence France-Presse, влада Бахрейну, жорстоко придушила його, спираючись на підтримку сил безпеки Саудівської Аравії.
Через три роки, відзначає інформаційна агенція, королівство «лишається глибоко розділеним, постійні протести розпалюють сутички з поліцією, десятки шиїтів кидають за ґрати за звинуваченнями у «тероризмі», переговори про примирення зайшли у безвихідь, кипить міжконфесійна недовіра».
У той час, як спадкоємець королівського престолу шейх Салман бі Хамад аль-Халіфа закликає до національного діалогу і веде переговори з опозицією, у Бахрейні посилено покарання за участь у насильницькому протестному русі з тяжими наслідками – аж до пожиттєвого ув’язнення та смертної кари. Посилюються репресії проти журналістів.
Згідно з даними Комітету захисту журналістів, за числом ув’язнених журналістів на душу населення Бахрейн посідає 2 місце у світі після Еритреї, випереджаючи Азербайджан.
Відомий експерт з регіону Перської затоки д-р. Крістофер Девідсон (Christopher Davidson) написав у Twitter: «Схоже, становище у Бахрейні напруженіше, ніж було тривалий час. Як ніколи потрібно покінчити з абсолютною монархією».