«Радіо Свобода» засуджує насильство поліції Вірменії проти журналістів

«Радіо Свобода» засуджує насильство поліції Вірменії проти журналістів

12:34,
24 Червня 2015
1515

«Радіо Свобода» засуджує насильство поліції Вірменії проти журналістів

12:34,
24 Червня 2015
1515
«Радіо Свобода» засуджує насильство поліції Вірменії проти журналістів
«Радіо Свобода» засуджує насильство поліції Вірменії проти журналістів
Автори:
«Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» протестує проти застосування поліцією Вірменії насильства проти журналістів «Радіо Свобода» та інших працівників засобів інформації, які висвітлюють демонстрації в цій країні.

Про це йдеться в офіційній заяві цього медіа.

Головний редактор «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» Ненад Пеїч із приводу побиття поліцією в Єревані двох журналістів «Радіо Азатутюн» (вірменської служби «Радіо Свобода») і затримання не менш як десяти журналістів, серед них іще кількох працівників «Радіо Свобода», заявив: «Наші колеги робили свою роботу, ведучи репортаж задля громадськості Вірменії».  «Радіо Свобода» засуджує таке втручання в їхню роботу.

 Директор «Радіо Азатутюн» Гаррі Тамразян, зі свого боку, назвав напад поліції грубим і неприйнятним, таким, що виходить поза будь-які норми припустимої поведінки поліції. Він наголосив, що поліція не дала журналістам здійснити їхню журналістську роботу.

Журналіст «Радіо Свобода» Сісак Ґабрієлян після побиття поліцією, 23 червня 2015 року

Нкагадаємо, зранку 23 червня, коли поліція розганяла в Єревані демонстрацію протесту проти підвищення цін на електроенергію, поліція Вірменії побила двох і затримала ще кількох працівників «Радіо Свобода». Крім цього поліція розбила одну з відеокамер і пошкодила частину іншого обладнання журналістів, а також відібрала карти пам'яті.

Начальник поліції Вірменії Владімір Ґаспарян заявив, що вибачається за дії поліції щодо журналістів, у зв'язку з якими призначене службове розслідування, і що поліція відшкодує матеріальні втрати журналістів, яким зламали чи в яких відібрали обладнання.

У прес-службі поліції Вірменії раніше заявляли, що журналісти весь час ігнорували заклики відійти від місця подій і не заважати діям правоохоронців, які розганяли демонстрантів, і таким чином самі по суті стали учасниками демонстрації.

Кількома днями раніше, 22 червня, Німеччина звільнила журналіста телеканалу «Аль-Джазіра», якого переслідують у Єгипті. 

11 червня напередодні відкриття Європейських ігор у Баку Комітет захисту журналістів нагадав про всіх ув’язнених азербайджанських кореспондентів. Так найвідоміша азербайджанська журналістка Хадіджа Ісмаілова не змогла бути присутньою: відзначена нагородами репортер-розслідувач з грудня перебуває у в’язниці внаслідок репресивних звинувачень, що їх висунули проти неї після публікації матеріалів про корупцію.

Провідний захисник свободи преси в країні Емін Гусейнов також не побачив церемонії відкриття «міні-Олімпіади». А директор бакинського Інституту свободи й безпеки журналістів, побоючися арешту в ході проведення в Азербайджані репресивних акцій проти журналістів та правозахисних організацій, в серпні минулого року попрохав захисту в посольстві Швейцарії. Однак 15 червня йомубула надана можливість скористатися літаком міністра закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтера, який напередодні прибув до Баку, щоби взяти участь у церемонії відкриття Європейських ігор.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
оператор Ґарік Азізбекян, Радіо Свобода
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду