ЮНЕСКО нагородила сирійського журналіста премією за свободу преси

ЮНЕСКО нагородила сирійського журналіста премією за свободу преси

10:26,
4 Травня 2015
2073

ЮНЕСКО нагородила сирійського журналіста премією за свободу преси

10:26,
4 Травня 2015
2073
ЮНЕСКО нагородила сирійського журналіста премією за свободу преси
ЮНЕСКО нагородила сирійського журналіста премією за свободу преси
Автори:
ЮНЕСКО відзначила цьогорічною нагородою за свободу преси імені Гіллермо Кано сирійського журналіста та активіста за права людини Мазена Дервіша (Mazen Darwish), який зараз перебуває за ґратами.

Про це повідомляє сайт міжнародної організації.

Незалежне міжнародне журі, до якого увійшли професіонали у сфері медіа, рекомендували відзначити Мазена Дервіша за його понад десятирічну роботу у Сирії, його служіння, попри заборону пересування, залякування та неодноразові затримання і тортури. Журі наголосило на необхідності пригадати жертву Дервіша, який зараз за ґратами, а також багатьох інших журналістів і правозахисників.

Вручаючи нагороду, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова закликала сирійську владу звільнити Мазена Дарвіша та його колег. Її заклик пролунав в унісон із заявами ООН і правозахисних та медійних організацій. 

Приймаючи нагороду, дружина журналіста Яра Бадер(Yara Bader) заявила, що вона присвячує її  своїм дітям  і висловила сподівання, що вони зростатимуть у вільній  Сирїї.

У   розмові з кореспондентом  LSM вона сказала, що Мазен знає і пишається тим, що здобув нагороду. За її словами,  він «пробачив  тих, хто закатував його майже до смерті". Однак, додала вона, нам ще потрібен час, аби навчитися прислухатися до тих, хто дотримується   протилежних  думок.   

Оптимізму додала присутність  колишнього кореспондента англомовної  служби Al Jazreera, австралійського   журналіста латвійського походження Пітера Ґреста (Peter Greste), який побував за тюремними ґратами у Єгипті і був звільнений під міжнародним тиском.                                             

На церемонії, що відбулася у Латвійській національній бібліотеці, був присутній прем’єр-міністр країни Андріс Берзіньш. Він висловив вдячність Мазену  Дарвішу, який продовжує рішуче відстоювати ідеали свободи слова й розплачується за  це тривалим позбавленням волі.                                         

Мазен Дервіш – активіст за свободу слова і юрист, президент Сирійського центру медіа та свободи вираження (CMFE), заснованого 2004 року. Він також є одним із засновників газети the Voice та незалежного новинного сайту yriaview.net, забороненого сирійською владою. У 2011 році Дервіш відкрив MediaClub, перший сирійський журнал про медіасферу.

Активіст перебуває під вартою з лютого 2012 року, коли його арештували разом з колегами Хані Аль-Зітані (Hani Al-Zitani) та Хуссейном Чаріром (Hussein Ghareer).

Численні правозахисні та медійні організації по всьому світу закликали до звільнення Дервіша та його колег-журналістів.

15 травня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію 67/262 з вимогою «негайно звільнити всіх свавільно затриманих осіб, в тому числі членів Сирійського центру медіа та свободи вираження». У січні 2014 року з вимогою звільнити Дервіша та інших представників медіацентру звернулася до влади Сирії робоча група ООН з необґрунтованих затримань.

Починаючи з 1997-го, ЮНЕСКО щорічно нагороджує премією за свободу преси імені Гіллермо Кано особу, організацію чи інституцію, яка зробила визначний внесок у захист та/чи просування свободи преси будь-де у світі, особливо коли цього досягнуто в умовах небезпеки.

Премія названа на честь колумбійського журналіста Гіллермо Кано Ісази (Guillermo Cano Isaza), якого вбили перед офісом його газети El Espectador у Боготі 17 грудня 1986 року. Нагорода становить 25 тисяч доларів і фінансується колумбійською Фундацією Кано та фінською Helsingin Sanomat Foundation. 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
unesco.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду