Всесвітній день свободи преси: IFJ засуджує «війну проти журналістики»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Всесвітній день свободи преси: IFJ засуджує «війну проти журналістики»
У своїй заяві, розміщеній на офіційному сайті, організація закликає міжнародну спільноту серйозно відреагувати на цю ситуацію, а уряди – розслідувати злочини проти медійників негайно.
Згідно з останніми даними IFJ, з початку року було вбито 44 журналісти. Організація зазначає, що медійники явно перебувають під прицілом по всьому світу, а цей період можна вважати найбільш небезпечним для професії за останні десятиліття.
Організація з-поміж іншого згадує про атаку на Charlie Hebdo у Парижі, під час якої 10 журналістів було розстріляно у січні, нещодавнє вбивство п’яти журналістів у Лівії та п’ятьох інших убитих у Ємені.
Міжнародна федерація журналістів підкреслює також постійні репресивні заходи проти журналістів, наприклад, у Китаї, де 43 журналісти перебувають за ґратами. Згадує також про цензуру медіа в Бурунді та про державний контроль над медіа у багатьох частинах світу. Це робить виконання професійної роботи журналістів ще більш проблематичним, кажуть в організації.
«Майже у кожному куточку світу журналісти стають мішенями, жертвами жорстокого поводження та вбивств, - каже президент IFJ Джим Бумела (Jim Boumelha). – В перші три місяці 2015 року ми бачимо третину всіх смертей за останні роки, не кажучи вже про утиски, залякування та ув’язнення наших колег».
На відзначення Всесвітнього дня свободи преси Міжнародна фередація журналістів та її філіали посилюють свої голоси за свободу преси та беруть участь у багатьох подіях по всьому світу.
«Наша місія – документувати, викривати, лобіювати та агітувати за припинення атак проти журналістів, - додав Бумела. – Ми повинні також засудити ганебний провал урядів у переслідуванні убивць журналістів. Ці смерті – більше, ніж просто статистика. Вони були колегами та друзями, як журналісти присвячували свої життя праву громадян знати. У неділю весь світ має згадувати їх».