У Туреччині нідердандську журналістку звинувачують у пропаганді тероризму

У Туреччині нідердандську журналістку звинувачують у пропаганді тероризму

18:07,
9 Квітня 2015
2512

У Туреччині нідердандську журналістку звинувачують у пропаганді тероризму

18:07,
9 Квітня 2015
2512
У Туреччині нідердандську журналістку звинувачують у пропаганді тероризму
У Туреччині нідердандську журналістку звинувачують у пропаганді тероризму
Автори:
Під час судового слухання у справі незалежної нідерландської журналістки Фредеріке Хердінк (Frederike Geerdink) прокурор висунув вимогу виправдати підсудну.

Про це повідомили «Репортери без  кордонів» (RSF).

За словами прокурора, Фредеріке Хердінк займалася  журналістикою і не захищала у своїх статтях застосування насильства.

Через відсутність головуючого судді винесення вироку відклали до 13 квітня.

Завідувач «Репортерів без кордонів» у Східній Європі та Центральній Азії Йоганн Бір (Johann Bihr) заявив: «Ми з полегшенням сприйняли вимогу обвинувача виправдати пані Хердінк. Дуже сподіваємося на те, що суд ухвалить  його рекомендацію».

Водночас представник RSF наголосив на неправомірності цього процесу, охарактеризувавши його як складову «кампанії залякування закордонних журналістів у Туреччині».

2013 року під час переговорів між турецьким урядом та оголошеною раніше незаконною Курдською робітничою партією було прийнято «четвертий пакет судових реформ». Він призвів до запровадження обмежень за зловживання законом про тероризм. Влада, як і раніше, широко використовує ці норми проти журналістів, які критикують владу. 

«Суд над Фредеріке Хердінк ілюструє як прогрес, досягнутий внаслідок судової реформи, так і її обмежений  характер», , - наголошує представник RSF у Туреччині Ерол Йондероглу (Erol Önderoğlu).

Судовий процес над нідерландською  журналісткою розпочався у середу у  Діярбакирі – адміністративному центрі однойменної південно-східної провінції Туреччини й привернув міжнародну увагу. На слуханні були присутні представники Amnesty International, Європейської федерації журналістів  (EFJ), «Репортерів  без кордонів»,  чимало місцевих і міжнародних журналістів, а також дипломати посольства Нідерландів у Туреччині.

Федеріке Хердінк – одна з перших закордонних  медійників, яких судять у Туреччині з 1995 року. Вона – єдина західна репортерка, котра постійно мешкає у населеному переважно курдами Діярбакирі. Працює тут з 2012 р., а в Туреччині – ще з  2006 року. .

Журналісткаспівпрацює з турецькими та міжнародними виданнями, веде англомовний блог Kurdish Matters і є авторкою книги «Загиблі хлопці» (DeJongensZijnDood).

Нідерландська журналістка відверта у своїх симпатіях до курдської меншості у Туреччині, цікавиться їхніми проблемами. «Я завжди переймалася питаннямідентичності, - пояснює Фредеріке. - Думаю, у кінцевому підсумку до цього зводяться права людини. Для Туреччини курдська проблема - найбільша. Тож вона торкається журналістів. Іноді мене запитують, чому я не обрала іншу проблемну групу - християнчи геїв?Але ж курдська проблема домінує у цій країні».

У січні ц.р. агенти  турецького  спецназу влаштували обшук у квартирі нідерландської журналістки. Вони затримали й допитали її у рамках розслідування «пропаганди насильства терористичної організації», нібито розповсюджуваною нею у соціальних мережах. До цього зводиться й  судові звинувачення, висунуті проти Фредеріке  Хердінк.

Нідерландська репортерка заперечує усі інкриміновані їй закиди. Вона стверджує, що матеріали у соціальних мережах - це її журналістський доробок. А висвітлення діяльності Курдської робітничої партії Фредеріка не вважає злочином, оскільки цієї теми торкаються й інші медійники. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Федеріке Хердінг, demet.nl
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду