Литва припинила ретрансляцію програм «НТВ-Мир». У Росії кажуть - це цензура

00:00,
26 Березня 2014
1979

Литва припинила ретрансляцію програм «НТВ-Мир». У Росії кажуть - це цензура

00:00,
26 Березня 2014
1979
Литва припинила ретрансляцію програм «НТВ-Мир». У Росії кажуть  - це цензура
Уповноважений МЗС Росії з прав людини Костянтин Долгов уже вдруге сьогодні висловлює своє незадоволення відключенням російських каналів в інших країнах. 

Так спочатку у своєму Твіттері він розкритикував Україну, назвавши «каральним заходом» рішення київського суду припинити ретрансляцію в багатоканальних телемережах на території України іноземних програм «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия 24», «НТВ-Мир».

Згодом Долгов написав ще один твітт, в якому критикував уже Литву. «Литовська влада звернулася у вільнюський суд із клопотанням зупинити на три місяці ретрансляцію в Литві програм телеканалу "НТВ-Мир"... Це  ̶  черговий приклад жорстокої цензури ЗМІ, які видають в ефір матеріали, що не співпадають з офіційною позицією Вільнюса. Це ніяк не в'яжеться з декларованим устремлінням Литви  ̶  країни-члена ЄС до демократії та верховенства права»  ̶  написав він.  

21 березня Вільнюський окружний адміністративний суд задовільним прохання Литовської комісії з радіо та ТБ обмежити на три місяці трансляції телеканалу  NTV mir Lithuania, повідомляє портал Delfi. Підставою для звернення до суду для Комісії стала трансляція цим каналом документального фільму пропагандистського змісту «Приговоренные. Капкан для группы "Альфа"». У цьому фільмі були представлені викривлені оцінки подій 13 січня 1991 року у Вільнюсі. рішення Комісія прийняла одноголосно.

«Наші експерти та відділ нагляду вирішили, що порушується те, що знаходиться під забороною: забороняється поширювати інформацію, яка розпалює війну, ненависть, є дезінформацією, підбурює на розправу з групою людей і т.п.» - сказав голова Комісії Едмундас Вайтекунас.

При цьому у Литві не вважають це цензурою. «Цензура - це коли забороняється щось, а закони не порушуються. У нас мова йде про порушення закону, тому зрозуміло, що про цензуру не йдеться» - наголосив Вайтекунас. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ru.delfi.lt
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду