CPJ створив мапу глобальної реакції на теракт проти Charie Hebdo
CPJ створив мапу глобальної реакції на теракт проти Charie Hebdo
Про це повідомляється на сайті організації.
Карта відтворює вплив атаки ісламістів на редакцію Сharlie Hebdo 7 січня у Парижі на стан свободи медіа.
СPJ зазначає, що теракт мав суперечливий характер на державному рівні, а також, що викликав значний резонанс у світі.
Щонайменше 40 лідерів приєдналися 11 січня до маршу єдності у Парижі, в якому взяли участь понад мільйон осіб, нагадує організація.
Натомість інші лідери викривали публікацію в Charlie Hebdo малюнків з карикатурним зображенням політиків, бізнесменів та релігійних постатей, серед яких – пророк Мухаммед. Були оприлюднені заборони публікувати їхні зображення.
Влада декількох країн розповсюдила серію заборон передруковувати карикатури з французького тижневика.
Комітет захисту журналістів відзначає, що китайський уряд витлумачив теракт у Парижі як приклад небезпек свободі слова. Агентство Сіньхуа стверджувало, що у світі було би менше трагедій, якби свободу слова обмежили.
В Афганістані, Пакистані, на Близькому Сході в деяких країнах Африки, пише СРJ, натовпи протестували проти публікації французьким виданням карикатур на пророка Мухаммеда.
У Пакистані під час зіткнень між поліцією та протестувальниками на мітингу проти Charlie Hebdo у Карачі зазнав вогнепального поранення фоторепортер Agence France-Presse Асіф Хассан (Asif Hassan).
Видання в Індії, Південній Африці та Кенії вибачилися за те, що передрукували карикатури з Charlie Hebdo.
У Німеччині в офіси таблоїда Hamburger Morgenpost на знак протесту проти передруку декількох карикатур прихильники терористів у день проведення у Парижі маршу єдності кинули вибухові пристрої.