
CPJ створив мапу глобальної реакції на теракт проти Charie Hebdo
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
CPJ створив мапу глобальної реакції на теракт проти Charie Hebdo


Про це повідомляється на сайті організації.
Карта відтворює вплив атаки ісламістів на редакцію Сharlie Hebdo 7 січня у Парижі на стан свободи медіа.
СPJ зазначає, що теракт мав суперечливий характер на державному рівні, а також, що викликав значний резонанс у світі.
Щонайменше 40 лідерів приєдналися 11 січня до маршу єдності у Парижі, в якому взяли участь понад мільйон осіб, нагадує організація.
Натомість інші лідери викривали публікацію в Charlie Hebdo малюнків з карикатурним зображенням політиків, бізнесменів та релігійних постатей, серед яких – пророк Мухаммед. Були оприлюднені заборони публікувати їхні зображення.
Влада декількох країн розповсюдила серію заборон передруковувати карикатури з французького тижневика.
Комітет захисту журналістів відзначає, що китайський уряд витлумачив теракт у Парижі як приклад небезпек свободі слова. Агентство Сіньхуа стверджувало, що у світі було би менше трагедій, якби свободу слова обмежили.
В Афганістані, Пакистані, на Близькому Сході в деяких країнах Африки, пише СРJ, натовпи протестували проти публікації французьким виданням карикатур на пророка Мухаммеда.
У Пакистані під час зіткнень між поліцією та протестувальниками на мітингу проти Charlie Hebdo у Карачі зазнав вогнепального поранення фоторепортер Agence France-Presse Асіф Хассан (Asif Hassan).
Видання в Індії, Південній Африці та Кенії вибачилися за те, що передрукували карикатури з Charlie Hebdo.
У Німеччині в офіси таблоїда Hamburger Morgenpost на знак протесту проти передруку декількох карикатур прихильники терористів у день проведення у Парижі маршу єдності кинули вибухові пристрої.