IFJ домагатиметься, щоб злочин проти Charlie Hebdo не минув безкарно
IFJ домагатиметься, щоб злочин проти Charlie Hebdo не минув безкарно
Про це повідомив сайт медіаорганізації. «Ми глибоко засмучені безпрецедентною атакою на часопис, що хвилями відгукнулася у журналістській спільноті по всьому світу», - заявив президент МФЖ Джим Бумела (Jim Boumelha).
Від імені найчисельнішої професійної організації, що об’єднує понад 600 тис. репортерів у 124 країнах, він висловив співчуття загиблим колегам, їхнім родинам і друзям.
«Після першої шокової хвилі від величезної втрати МФЖ мобілізує усі свої ресурси, - наголосив він. - Спільно з нашими філіями в Європі та за її межами ми докладатимемо зусиль, щоб цей злочин не минув безкарно, і в ім’я пам’яті його жертв було здійснено правосуддя».
Заступник генерального секретаря МФЖ Ентоні Белленджер (Anthony Bellanger) назвав Charlie Hebdo «символом свободи слова у Франції». Він прирівняв напад на його редакцію та убивство журналістів до «замаху на професію й демократію».
МФЖ разом з трьома провідними французькими професійними спілками - – Національним синдикатом журналістів (SNJ) та Французькою демократичною конфедерацією праці (CFDT) очолила демонстрацію на паризькій Площі Республіки.
У четвер декілька сотень журналістів і небайдужих громадян зібралися біля редакції, що стала об’єктом теракту.
Ентоні Белленджер (Anthony Bellanger) проголосив: «Сьогодні усі ми - Charlie».
Президент Європейської федерації журналістів (EFJ) Могенс Блішер Бьєррегард (Mogens Blicher Bjerregaard) наголосив, що «атака на свободу преси – це атака на демократію».
Генеральний секретар Національного синдикату журналістів Загальної конфедерації праці (SNJ-CGT) Еммануель Вір (Emmanuel Vire) відзначив, що уряд не вжив достатніх заходів, щоб захистити сатиричний тижневик. Нині його обов’язок – зробити більше у допомозі журналістам.
У Брюсселі, у Міжнародному прес-центрі, понад 200 бельгійських та закордонних репортерів віддали шанужертвам збройного нападу на Charlie Hebdo, повідомила МФЖ
Перед хвилиною мовчання генеральний секретар МФЖ Бет Коста(Beth Costa) сказала: «Сьогодні усі ми подумки з Charlie. Ми повністю поділяємо їдеї, через які його журналісти потрапили під приціл. Оті кулі були призначені для кожного з нас як прихильника свободи преси».
Генеральний секретар Європейської федерації журналістів (EFJ), Рікардо Гутьєррес (Ricardo Gutiérrez) зачитав імена усіх 12 жертв паризької трагедії:
1. Бернар Верльяк (Bernard Verlhac), відомий як «Тінью» (Tignous), - карикатурист.
2. Бернар Марі (Bernard Maris), відомий як «дядечко Бернар» (Uncle Bernard), - економіст і карикатурист.
3. Ельза Кайят (Elsa Cayat) – психоаналітик та есеїстка.
4. Жорж Волінскі (Georges Wolinski) – карикатурист.
5. Жан Кабю (Jean Cabut), відомий як Cabu, - карикатурист.
6.Мустафа Уррад (Moustapha Ourrad) – копі-редактор (літератор).
7. Філіпп Оноре (Philippe Honoré) – карикатурист.
8. Стефан Шарбоньє (Stephane Charbonnier), відомий як Charb, – головний редактор, карикатурист.
9. Франк Бренсоларо (Franck Brinsolaro) – приватний охоронець, медійник.
10. Мішель Рено (Michel Renaud) – відвідувач, колишній директор офісу мера.
11. Фредерік Буассо (Frédéric Boisseau) – швейцар.
12. Ахмед Марабе (Ahmed Marabet) – поліцейський.