У Сараєво поліція обшукала редакцію через оприлюднення доказів корупції

У Сараєво поліція обшукала редакцію через оприлюднення доказів корупції

11:54,
2 Січня 2015
3002

У Сараєво поліція обшукала редакцію через оприлюднення доказів корупції

11:54,
2 Січня 2015
3002
У Сараєво поліція обшукала редакцію через оприлюднення доказів корупції
У Сараєво поліція обшукала редакцію через оприлюднення доказів корупції
Автори:
Агенти антикорупційного відділу поліції Республіки Сербської (Republika Srpska) здійснили 29 грудня рейд в офісі інформаційного сайту Klix.ba у Сараєво.

Про це повідомив BalkanInsight.

Акція, що включала допит журналістів, тривала 7 годин.

Головний редактор видання Ясмін Хадзіахметович (Jasmin Hadziahmetovic) заявив, що міністр внутрішніх справ Республіки Сербської наполягав на розкритті джерела інформації і на «припиненні процесу». Однак редакція, за його словами, на це не згодилася.

У відповідь охоронці порядку вилучили жорсткі диски, паралізувавши роботу 19 комп’ютерів.

Скандальна історія починалася з того, що сайт Klix.ba розмістив у листопаді в інтернеті суперечливий запис. Особа з голосом нібито прем’єр-міністра Республіки Сербської Жельки Цвіянович (Zeljka Cvijanovic), обговорює торгівлю голосами у парламенті. Вона веде мову про двох законодавців, котрих «купила» очолювана нею партія, щоб отримати більшість в асамблеї республіки, що входить до складу Федерації Боснії і Герцеговини.

Лідерка боснійських сербів заперечує, що насправді це її голос. Сайт Klix.ba визнає, що він не міг перевірити автентичність запису.

Однак критики поліцейського рейду стверджують: охоронцям порядку радше потрібно було зосередитися на самому записі, а не на тому, хто його розміщував.

Прем’єр-міністр Боснії і Герцеговини Нермин Ніксич (Nermin Niksic) розкритикував акцію як «недоречний прояв поліцейської сили». Наступного дня він порушив питання на засіданні уряду. «Кожен повинен бути спроможним виконувати свою роботу, - саркастично заяви він. – Однак вчиняти рейди у ньюзрумах – недоречно».

Поліцейську акцію розкритикували й політичні партії, медіа та відомі журналісти.

Запис та можливе підслуховування прем’єр-міністра розслідує спеціально призначений прокурор Республіки Сербської. Тамтешня влада вже оголосила запис фейковим.

Асоціація журналістів Боснії і Герцеговини (The Association of BiH Journalists) розцінила поліцейський рейд як «атаку проти свободи слова та прав репортерів». Оскільки власника та редактора видання вже допитували, її було здійснено, щоб налякати медійників.

Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович наполегливо закликала боснійську владу не переслідувати журналістів та поважати їхнє право захищати джерела інформації. Вона розцінила інцидент як «серйозне й надмірне втручання у право репортерів інформувати про проблеми, що становлять суспільний інтерес».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Klix.ba, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду