Офіційні єгипетські медіа приховують обставини вбивства журналістки Маяди Ашраф
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Офіційні єгипетські медіа приховують обставини вбивства журналістки Маяди Ашраф
Видання вважає, що журналістку застрелив поліцейський снайпер, коли репортерка висвітлювала у Каїрі демонстрацію «братів-мусульман». Це трапилося 28 березня, у день, коли фельдмаршал Абдул-Фаттах Саїд Хусейн Халіл Аль-Сісі оголосив про висунення своєї кандидатури у президенти.
Прокуратура висунула підозри у вбивстві та видала ордер на арешт одному із протестувальників. Офіційні медіа стверджують, що її смерть – справа рук прихильників усунутого від влади президента Мухаммеда Мурсі.
Сайт Middle East Monitor дотримується того, що звинувачення сфабриковані й мають на меті звільнити від відповідальності за злочин справжнього убивцю.
MEM посилається на відео демонстрації та на свідчення друзів і колег Маяди. Репортерка Майна Надер (Mina Nader) написала у Twitter: «Журналістка газети Al Dostour Маяда Ашраф загинула від пострілу в голову. Як очевидець подій я засвідчую, що не бачила зброї у руках «братів-мусульман», які протестували. Зате шалений вогонь вела поліція». Доречно додати, що авторка цих рядків сповідує християнську віру коптів, у яких традиційно ворожі стосунки з мусульманами.
22-річна випускниця факультету масових комунікацій Каїрського університету Маяда Ашраф, як свідчать її записи у Facebook, під час перебування при владі Мухаммеда Мурсі була його опонентом. Однак згодом вона протестувала проти вчинених новою владою убивств «братів-мусусульман» і проти наміру очільника військового перевороту Аль-Сісі стати президентом. В одному з повідомлень у соціальних мережах Маяда писала, що «Мурсі не заслуговує на те, аби заради нього вмирати, а Аль-Сісі – на те, аби задля нього зректися людяності».
«Репортери без кордонів» (RSF) привертають увагу до символічного факту. Маяда Ашраф загинула того дня, як Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про важливу роль репортерів у висвітленні маніфестацій і про необхідність їхнього захисту державою.
Медіаорганізація відзначає й інше. Відколи на початку липня минулого року в Єгипті було вчинено військовий переворот і повалено проісламістського президента Мухаммеда Мурсі репортери у цій країні є постійними мішенями насильства з обох сторін – проурядових і антиурядових сил. Це стосується передусім тих, хто висвітлює політичне протистояння, що не вгамовується в Єгипті.
Маяда Ашраф стала шостою репортеркою, яка загинула, виконуючи свою професійну роботу, після липневого військового перевороту 2013 року і одинадцятою – відколи в Єгипті почалася арабська весна.