Майже чверть усіх вбитих 2014 року журналістів є міжнародними репортерами – СPJ
Майже чверть усіх вбитих 2014 року журналістів є міжнародними репортерами – СPJ
Як повідомляє сайт організації, 23% усіх журналістів, яких вбили цього року під час виконання ними професійних обов’язків, були міжнародними репортерами. Це приблизно вдвічі перевищує пропорцію, яку Комітет захисту журналістів документував останніми роками.
Загалом у світі 2014 року у зв’язку із виконуваною роботою були вбиті щонайменше 60 журналістів, у 2013 році – 70.
«Зараз настали найбільш небезпечні для роботи журналістів часи із всіх, які ми коли-небудь бачили, - заявив виконавчий директор КЗЖ Джоел Саймон.– В історичному сенсі журналісти завжди піддавалися найбільшій небезпеці, і це становище зберігається донині. Однак посилання нападів на міжнародних журналістів показує, що в нинішній обстановці кожен журналіст є мішенню».
Комітет захисту журналістів зазначає, що більша, ніж завжди, частка вбивств міжнародних журналістів є одним із свідчень все більшого погіршення становища у зонах конфліктів. Медійників там часто обирають жертвами.
Організація нагадує, що цього року в Афганістані поліцейський застелив німецьку фоторепортерку агентства АР Аню Нідрінгхаус. Американського журналіста-фрілансера Джеймса Фоулі стратили бойовики ISIS.
Водночас, зазначає КЗЖ, попри зростання загроз для західних журналістів у «гарячих точках», найбільшому ризику піддаються місцеві працівники ЗМІ. Приміром, більшість зниклих безвісти у Сирії журналістів представляють місцеві медіа.
Організація також констатує, що майже половина усіх вбитих 2014 року журналістів загинула на Близькому Сході. В Іраку вбили щонайменше п’ять журналістів, як мінімум семеро працівників ЗМІ загинули в Ізраїлі.
КЗЖ наголошує, що загибель в Україні п’яти журналістів та двох працівників ЗМІ стала першою підтвердженою статистикою про вбивства журналістів, починаючи з 2001 року.
Комітет захисту журналістів веде базу даних про вбивства журналістів у звязку із професійною діяльністю з 1992 року.