Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Туреччині громадяни стали на захист газети Zaman
Як повідомляє ru.cihan.com.tr із посиланням на очевидців, поліцейські прибули до редакції о 7-15 ранку. Після тривалої суперечки з адвокатами силовики змушені були покинути будівлю.
Напередодні користувач Twitter, відомий під псевдонімом Фуат Авні повідомив, що починаючи з 12 грудня влада здійснюватиме широкомасштабну операцію. В її рамках мають бути затримані 400 осіб, серед яких 150 журналістів. Автор допису зазначав, що таким чином влада намагається помститися за гучний корупційний скандал, до якого причетні багато чиновників та проурядових бізнесменів.
Після публікації цього повідомлення, того самого вечора, до редакції газети Zaman підтримати журналістів прийшло кілька тисяч громадян. Близько 100 тисяч осіб зібралося біля Палацу правосуддя.
Пізно ввечері до мітингувальників вийшов головний редактор Zaman Екрем Думанли та прокоментував повідомлення Фуата Авні. Редактор сказав, що в разі, якщо ця інформація підтвердиться, то така операція операция підірве свободу преси по всій країні.
«Звісно, ми не знаємо, правда це чи ні. Сподіваюся, що ні. Це насторожує. Бо якщо це правда – подібного собі не дозволяла навіть військова хунта, що прийшла до влади у результаті воєнного перевороту 12 вересня 1980 року», - сказав Екрем Думанли.
За його словами, навіть тоді нікому не спадало на думку арештовувати журналістів загальнонаціональних газет.
Влада Туреччини вже тривалий час бореться з інтернетом та незалежними журналістами.
21 березня було заблоковано доступ до Twitter по всій території країни. Це відбулося через кілька годин після того, як тоді ще прем’єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган, виступаючи на мітингу, пригрозив знищити цю соціальну мережу. 27 березня заблокували також відеохостинг YouTube.
Таким заявам глави турецького уряду передувала низка корупційних скандалів, інформація про які активно поширювалася в інтернеті.
Крім того, Ердоган пропонував зобов’язати Twitter та Facebook платити податки до турецького бюджету, назважаючи на те, що компанії не мають представництв у цій країні.
Нагадаємо також, що турецького письменника та відомого журналіста Ерола Йорзкорая (Erol Özkoray) засудили до 11 місяців і 20 днів позбавлення волі умовно у зв'язку із публікацією у його книзі зображень графіті із гаслами проти Ердогана.