В Ірані арештували кореспондента Washington Post
«Хто їх арештував і чому - достеменно невідомо», - заявив редактор міжнародного відділу Washington Post Дуглас Джел (Douglas Jehl). Однак саме повідомлення, за його словами, «заслуговує на довіру».
Джел охарактеризував Резаяна як «досвідченого, добре обізнаного репортера, чия робота заслуговує поваги, а сам він – захисту»
«Нас глибоко стривожила ця новина, - наголосив він. - Ми стурбовані благополуччям Джейсона, його дружини Єґане Салехі (Yeganeh Salehi) та двох інших затриманих разом з ними осіб».
38-річний кореспондент The Washington Post має американське громадянство. Його дружина – кореспондентка газети the National, що базується в Об'єднаних Арабських Еміратах, подала заявку на постійне проживання у США.
Двоє інших затриманих осіб, які співпрацювали з ними в якості позаштатних фоторепортерів також мають американське громадянство. Їхні прізвища поки що не названі.
Родина Резаянів відмовилася коментувати повідомлення про арешт подружжя.
Прес-секретар Держдепартаменту Мері Гарф (Marie Harf) заявила, що офіційні особи знають про повідомлення щодо затримання у Тегерані трьох громадян США. «Наш найвищий пріоритет - безпека та благополуччя американських громадян за кордоном», - відзначила вона. Речниця зовнішньополітичного відомства не розкрила додаткової інформації.
Прес-секретар місії Ірану в ООН Хамід Baбаей (Hamid Babaei) Babaei) повідомив електронною поштою the Washington Post, що іранські дипломати вивчають питання про затримання журналістів. «Ми поставимо вас до відома, - сказав він, - тільки-но отримаємо якусь новину».
Нью-йоркський Комітет захисту журналістів (CPJ) оприлюднив заяву з вимогою до іранської влади негайно звільнити Джейсона Резаяна, Єґане Салехі та двох інших затриманих репортерів.
Оскільки Сполучені Штати Америки та Іран не мають офіційних дипломатичних відносин, переговори про звільнення американських громадян, затриманих в Ірані, ускладнюються, відзначає The Washington Post.
Резаян був акредитований кореспондентом цієї газети у Тегерані 2012 року. А до цього, з 2080-го, працював в інших виданнях, зокрема, у San Francisco Chronicle.
Журналісти західних медіа протягом тривалого часу домагалися отримати дозвіл висвітлювати події в Ісламській Республіці Іран. Декотрі з них в останні роки потрапляли під арешт і ставали жертвами судового свавілля.