IFJ домагається звільнення китайської журналістки-дисидентки

IFJ домагається звільнення китайської журналістки-дисидентки

17:48,
28 Листопада 2014
2247

IFJ домагається звільнення китайської журналістки-дисидентки

17:48,
28 Листопада 2014
2247
IFJ домагається звільнення китайської журналістки-дисидентки
IFJ домагається звільнення китайської журналістки-дисидентки
Міжнародна федерація журналістів (IFJ) надіслала відкритого листа вищим представникам китайської влади у зв’язку зі справою всесвітньо відомої журналістки Гао Ю (Gao Yu), яку судять за розголошення державних таємниць.

Про це повідомляє сайт міжнародної журналістської організації.

Щоб «витягти» із 70-річної журналістки неправдиві свідчення, прокуратура  погрожувала їй, говориться у листі. Га Ю залякували тим, що в разі відмови висунуть її синові звинувачення у тяжкому злочині. Тож вона «зізналася», що оприлюднила для закордонного видання документ КПК і потрапила на лаву підсудних.

«Те, що Гао Ю опинилася під тиском співробітників прокуратури, неприйнятно», - наголошується у листі.

Визначення «державної таємниці» китайським законодавством зазнавало критики з боку різних юридичних експертів через нечіткість , відзначає МФЖ. Організація наполягає, що це ставить його поза міжнародними стандартами, які вимагають від законодавства точності й зрозумілості.

Китайський уряд неодноразово заявляв,  що його країною править закон, і народ повинен дотримуватися закону, мовиться у листі. Однак уряд також підлягає верховенству права і не може ставити себе понад будь-яким законом.

МФЖ висловила сподівання на усвідомлення китайською прокуратурою того, що будь-який доказ у справі слід отримувати «чесним і та законним шляхом». Якщо ж його отримано під тиском, доказ слід вилучати зі справи, додає організація.

Під примусом Гао Ю публічно зізналася на центральному державному телеканалі CCTV у скоєнні вигаданого злочину. Однак на судовому процесі вона відмовляється визнати висунуті проти неї звинувачення.

Ветерану китайської журналістики, першій лауреатці Міжнародної премії ЮНЕСКО ім. Гільєрмо Кано загрожує нове позбавлення волі строком до 15 років за звинуваченням у розголошенні державних таємниць.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
scmp.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду