«Репортери без кордонів» засуджують російську владу за переслідування журналістів

«Репортери без кордонів» засуджують російську владу за переслідування журналістів

15:22,
20 Листопада 2014
1209

«Репортери без кордонів» засуджують російську владу за переслідування журналістів

15:22,
20 Листопада 2014
1209
«Репортери без кордонів» засуджують російську владу за переслідування журналістів
«Репортери без кордонів» засуджують російську владу за переслідування журналістів
«Репортери без кордонів» (RSF) привертають увагу світових медіа до судових справ двох журналістів з Ростова-на-Дону.

Менш, ніж за півроку, у Росії відбувся другий судовий процес проти опозиційного журналіста і блогера Сергія Рєзніка, зазначає медіаорганізація.

Нове слухання відбувається через три тижні після того, як винесено тюремний вердикт його колезі Олександру Толмачову.

Міжнародна медіаорганізація характеризує цих двох ув'язнених у Росії незалежних медійників як «відомих антикорупційними розслідуваннями та критикою місцевої влади».

«Репортери» докладно аналізують обидві судові справи.

Сергій Резнік викривав засилля корупції  у Ростові-на-Дону у газеті «Южный Федеральный», в електронному виданні «Новая Газета в Южном Федеральном» та у ЖЖ-блозі. У зв’язку з цим нажив собі чимало ворогів.

Минулого року, нагадує RSF, Сергія Резніка вже було засуджено до 1,5-річного перебування у колонії загального режиму за «образу представників влади», «зумисний брехливий донос» та «комерційний підкуп».

Незважаючи на сильну підтримку громадянського суспільства, апеляційний суд у квітні ц.р. підтвердив вирок. Тепер його знову звинувачують в «образі представників влади» та «у введенні в оману».

Його колега Олександр Толмачов отримав у жовтні ц.р. 9-річний термін у колонії суворого режиму «за вимагання». До цього він вже відбув майже трирічне ув'язнення.

У серпні ц.р. проти Резніка, порушили нову кримінальну справу за «образу представників влади». Колишній заступник обласного прокурора, директор центру по боротьбі з екстремізмом та поліцейський звинуватили журналіста в образі у статтях, опублікованих у блозі. Якщо його буде визнано винним, ув’язненому репортеру загрожує додатково трирічний термін позбавлення волі

Розгляд нової справи проти Сергія Резніка, що розпочинався у серпні і нещодавно був відновлений після перерви, відбувається частково за зачиненими дверима.

Адвокати вважають, що обвинувачення декілька разів фабрикувало документи. Крім того, згідно з першим вироком, журналіста мали б тримати у виправній колонії. Але на вимогу прокурора нині він перебуває в одиночній камері, де умови перебування набагато важчі.

Правники заявили про відвід судді та прокурора, які здійснюють ту ж саму сумнівну функцію, що й на першому процесі. Однак їхнє подання було відхилено.

Правозахисна організація «Мемориал» визнала журналіста-розслідувача політичним в’язнем.

Адвокат журналіста Жанна Павлова заявила, що у зв'язку з порушенням прав обвинуваченого передасть справу до Конституційного суду РФ і до Європейського суду з прав людини

Менеджер RSF з питань Східної Європи та Центральної Азії Йоганн Бір (Johann Bihr) жорстко критикує російське правосуддя.

«Сергій Рєзнік ще навіть не відбув перший вирок, - заявив він. - Однак його знову притягли до суду ті, кого він викривав. Чимало процедурних порушень і слабкі докази свідчать: ця справа - продовження помсти, пов'язаної з його статтями».

Видавець газети «Уполномочен заявить» і часопису «Про Ростов» Олександр Толмачов, незважаючи на серйозні проблеми зі здоров'ям, відбув майже трирічне ув'язнення, перш ніж йому винесли вирок – 9-річний термін перебування у виправній колонії суворого режиму, пишуть «Репортери».

Видавця звинуватили у здирництві щодо підприємця у місті Новочеркаську – вимаганні хабара на суму 1 млн. рублів за неоприлюднення інформації, що компрометує його.

Однак із 50 свідків, на яких посилається обвинувачення, тільки 7 давали свідчення у залі суду. Дві молоді дівчини заявили, відзначає RSF, що їх змусили підписати заздалегідь підготовлені заяви проти журналіста.

Йоганн Бір так оцінює справу Толмачова: «Те, що судовий процес відбувався за сто кілометрів від місця помешкання обвинуваченого, виявилося недостатнім, щоб гарантувати дотримання його прав. Олександру Толмачову було винесено  найсуворіше покарання».

Речник RSF вважає, що нині необхідно докласти серйозних зусиль і, зрештою, забезпечити справедливий судовий розгляд його справи. Водночас потрібно домогтися його умовно дострокового звільнення з затяжного свавільного ув’язнення.

Олександра Толмачова ще у грудні 2011 року, відразу після затримання взяли під варту, й помістили в одиночній камері. Це було вчинено під тим приводом, що його журналістська діяльність може завдати шкоди слідству.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Сергій Резнік, kavkaz-uzel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду