Гонконгська преса добре висвітлює «революцію парасольок» – CPJ

Гонконгська преса добре висвітлює «революцію парасольок» – CPJ

16:40,
20 Жовтня 2014
1148

Гонконгська преса добре висвітлює «революцію парасольок» – CPJ

16:40,
20 Жовтня 2014
1148
Гонконгська преса добре висвітлює «революцію парасольок» – CPJ
Гонконгська преса добре висвітлює «революцію парасольок» – CPJ
Демократичні протести у Гонконгу належать до тих подій, що висвітлюються найкраще в історії, вважає координатор азійської програми Комітету захисту журналістів (CPJ) Боб Дітц (Bob Dietz).

Хоча ЗМІ стають об’єктами нападок, Гонконгська асоціація журналістів (HKJA) налагодила  безперервний потік новин, заяв та позовів. Вони, у кінцевому підсумку, і відображатимуть їхню роль у історії висвітлення демонстрацій, відзначає американський медіа-експерт. Більшість з них розміщують повідомлення спочатку кантонським діалектом, а за декілька годин – англійською мовою.

 

Боб Дітц виокремлює однин із таких матеріалів – «Шість професійних спілок оскаржують застосування поліцією сили проти журналістів» (Six press unions complain against police over use of force against journalists). За словами медіаексперта, повідомлення насичене фактами й критикує правоохоронців за наполегливе усунення репортерів із місць подій, які вони висвітлюють. HKJA оприлюднило також скарги співробітників великого мовника TVB на менеджмент, який вдавався до цензури.

 

Інший заголовок, зауважує автор, свідчить сам за себе: «7 новинних спілок рішуче підтримують журналістів TVB» (Seven News Unions throw their weight behind TVB journalists).

 

Йшлося про те, що вище керівництво компанії пом'якшило тональність коментаря до знятих на місці подій кадрів нападу групи поліцейських на демонстранта. Наслідком висвітлення інциденту стало те, що декількох причетних до нього охоронців порядку влада усунула від виконання службових обов'язків.

 

Як показовий, Боб Дітц наводить той факт, що англомовний сайт BBC був заблокований у континентальному Китаї невдовзі після того, як опублікував це відео. Британська корпорація охарактеризувала це як акт «цілеспрямованої цензури».

 

Доступ до новинного сайту BBC китайською мовою у Пекіні перекривали доволі часто, відколи його було запущено. BBC World TV разом з його закордонними мовниками час від часу повністю відключають, особливо коли йдеться про висвітлення китайських  подій.

 

Дітц проводить чітку межу між симпатиками гонконгських репортерів і тими, хто їм дорікає. До перших належить Комітет свободи преси гонконгського клубу закордонних кореспондентів. Він опублікував заяву, нагадавши місцевій адміністрації, що «журналісти, як і всі громадяни, покладаються на поліцейських як на захисників».

 

«Право на вільну пресу і на свободу слова, - мовиться у ній, - гарантовані конституцією. Тож ми очікуємо від поліції Гонконгу притаманних їй нейтралітету та професіоналізму. Закликаємо її поважати професійний обов'язок журналістів повідомляти про ці події без перешкод і переслідувань».

 

З іншого боку, гонконгський таблоїд Apple Daily, доступ до редакції якого протягом  двох днів блокували пропекінські протестувальники, стверджує, що його сайт перебуває під постійним обстрілом. Його речник Марк Саймон (Mark Simon) заявив КЗЖ: «Більше, ніж вуличні протести нас непокоять DDoS –атаки».

 

На запитання «хто їх чинить?» Саймон прозоро натякнув: «Атаки відбуваються в урядовому масштабі. Наша аудиторія – місцева й закордонна. Ми вважаємо, що їх здійснюють ті, хто зацікавлений змусити  нас замовкнути».

 

У всьому світі висловлюють симпатії до демонстрантів на вулицях Гонконгу. Натомість ЗМІ материкового Китаю, як і велика частина аудиторії, невдоволена  тамтешніми подіями, наголошує американський медіаексперт. У Пекіні постійно захищають дії поліції. Навіть не вміючи читати китайською, можна отримати уявлення про ставлення до демонстрацій у Гонконгу китайського уряду за повідомленнями в англомовній China Daily. Її публікація санкціонована офіційно.

 

Варто зазначаити, що у світових ЗМІ сьогодні опублікували заяву голови адміністрації Гонконгу Леун Чун-Іна (C.Y. Leung). У недільному телевізійному інтерв’ю він твердив, що демонстрації «вийшли з-під контролю» і що на події впливають «зовнішні сили».

 

На Леуна робить ставку офіційний Пекін – і не сприймає опозиція. Остання домагається проведення у спеціальному адміністративномуокрузідемократичних незалежних виборів до місцевого управління. Гонконгський Майдан триває з піднесеннями та спадами вже четвертий тиждень. Новий потужний вибух, під час якого було поранено щонайменше 240 людей, відбувся у минулі вихідні дні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
cpj.org, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду