У Камбоджі винуватці 13 вбивств журналістів залишаються непокараними

У Камбоджі винуватці 13 вбивств журналістів залишаються непокараними

10:38,
17 Жовтня 2014
1083

У Камбоджі винуватці 13 вбивств журналістів залишаються непокараними

10:38,
17 Жовтня 2014
1083
У Камбоджі винуватці 13 вбивств журналістів залишаються непокараними
У Камбоджі винуватці 13 вбивств журналістів залишаються непокараними
Автори:
Незалежного камбоджійського журналіста-розслідувача Таїнга Трі (Taing Tri) убили, коли він знімав нелегальне вивезення вантажу цінної деревини.

Про цей злочин із серії убивств репортерів повідомила організація Southeast Asian Press Alliance.

 

Поряд із загиблим журналістом виявлено перевернутий Lexus 470 без номерних знаків. Чи причетні ті, хто сидів у ньому і втік з місця інциденту, до вбивства Таїнга, не повідомляється.

 

Нью-йоркський Комітет захисту журналістів (CPJ), повідомив з Бангкока докладнішу версію смертельного інциденту. За кермом Lexus сидів нападник-власник контрабандного вантажу. Він намагався втекти з місця події, але потрапив в аварію.

 

Коли авто з Таїнгом Трі та його колегою застрягло на розмитій дощем дорозі, контрабандист підійшов і вистрелив йому в чоло. Інший репортер не постраждав.

 

Натомість охоронці порядку арештували трьох підозрюваних: начальника поліції провінції Мондолкірі Бена Хієнга (Ben Hieng), військового поліцейського Кхіма Пхеакдея (Khim Pheakdey) та військовослужбовця  королівських ВПС Ла Наронга (La Narong). Усіх трьох підозрюють у незаконній торгівлі лісом.

 

Вони визнали також, що причетні до загибелі Таїнга Трі. На прес-конференції представник поліції відзначив, що журналіст погрожував викрити їх перед правосуддям.

 

Завідувач Азійсько-Тихоокеанським бюро «Репортерів без кордонів» (RSF) Бенжамін Ісмаїл (Benjamin Ismaïl) заявив: «Те, що частка прибуткової торгівлі лісом у руках тих, хто обіймає посади, не повинно забезпечити їм безкарність. Якщо підозрювані причетні до цього шокуючого убивства, вони мають постати перед судом як і будь хто інший».

 

Камбоджійський центр з прав людини (Cambodian Center for Human Rights) повідомляв, що Таїнг Трі розслідував нелегальне вивезення цінної деревини з п’ятьма іншими журналістами. Вони виявили навантажені вози з буйволами на контрабандному шляху з провінції Мондулкірі до В’єтнаму.

 

Загиблий 48-річний репортер – член незалежної Асоціації кхмерських журналістів за демократію (Khmer Journalists for Democracy Association), автор резонансних газетних публікацій. Її голова Сок Сованн (Sok Sovann) сказав, що його звинувачували у спробах вимагати гроші у нелегальних торгівців лісом.  Однак ці закиди не підтвердилися.

 

Виконавчий директор Камбоджійського центру незалежних медіа (CCIM) Па Нгуон  Теанг (Pa  Nguon Teang) назвав убивство Таїнга Трі «трагічною подією, злочином, що не може лишитися безкарним».

 

Траїнг Трі – тринадцятий з 1993 року камбоджійський репортер, який загинув, виконуючи професійний обов’язок.

 

Висвітлення незаконного вирубування лісу, що нестримно поширюється у Камбоджі, - надзвичайно небезпечна справа для репортерів, свідчить дослідження Комітету захисту журналістів

 

У вересні 2012 року був знайдений мертвим у багажнику авто Ханг Серей Одом (Hang Serei Odom) - журналіст який займався проблемами навколишнього середовища і викривав нелегальне вирубування лісу у провінції Ратанакі. Двох підозрюваних у скоєнні злочину - офіцера військової поліції та його дружину суд виправдав «за браком доказів».

 

Раніше того ж року кулі смертельно вразили активіста-еколога Чутта Вутті (Chut Wutty), коли він вів двох репортерів газети Cambodian Daily до місця нелегального вирубування лісу. Його убивця загинув за нез’ясованих обставин.

 

Досі жоден злочинець, причетний до убивств журналістів у Камбоджі за понад десятиріччя – не покараний.

 

Камбоджійський центр незалежних медіа (CCIM) та Альянс преси  Південно-Східної Азії (SEAPA) засудили убивство Таїнга Трі й закликали місцеву владу негайно розслідувати справу  та притягнути його винуватців до суду.

 

«З безкарністю проти тих, хто чинить насильство проти журналістів, необхідно покінчити», - наголошують медіаорганізації Камбоджі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ifex.org, скріншот
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду