У Баку фабрикують судову справу проти журналістки-розслідувачки

У Баку фабрикують судову справу проти журналістки-розслідувачки

10:32,
14 Жовтня 2014
902

У Баку фабрикують судову справу проти журналістки-розслідувачки

10:32,
14 Жовтня 2014
902
У Баку фабрикують судову справу проти журналістки-розслідувачки
У Баку фабрикують судову справу проти журналістки-розслідувачки
Генеральна прокуратура Азербайджану заборонила виїздити з країни кореспондентці Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода, відомій журналістці- розслідувачці Хадіджі Ісмайловій (Khadija Ismayilova).

Тимчасове обмеження» на її пересування пов'язане із розслідуванням кримінальної справи, заявив «Кавказскому узлу» представник генпрокуратури.

 

«Виникла необхідність додатково допитати її як свідка, - додав він. - Необхідна також її участь в інших слідчих діях».

 

Через цю заборону журналістка не змогла вилетіти минулої неділі з Баку до Праги на міжнародну конференцію «Форум 2000».

 

Ісмайлова вважає це рішення генпрокуратури необґрунтованим і стверджує, що дізналася про її позицію з медіа.

 

«Я надіслала офіційного листа до прокуратури для роз'яснення причин, чому мене не випускають з країни. Оскільки лист відправлено поштою, офіційної відповіді поки що немає», - заявила вона.

 

Із коментаря представника генпрокуратури незрозуміло, чим викликана необхідність введення заборони на виїзд.

 

«Як свідок я проходжу тільки по одній кримінальній справі щодо розслідування опублікованого мною файлу у Facebook на предмет розголошення державної таємниці, - пояснила свою позицію Ісмайлова кореспонденту «Кавказского узла». - У цій справі мене вже декілька разів допитували у генпрокуратурі раніше»

 

Підписку про невиїзд з журналістки не брали. Ісмайлова також відзначила суперечливу позицію державних органів Азербайджану.

 

З одного боку, заявила вона, генпрокуратура розслідує «розголошення державної таємниці» в опублікованому нею матеріалі, а з іншого - міністерство національної безпеки надсилає до суду документ про те, що то була «фальшивка».

 

Ісмайлова відзначила, що заздалегідь повідомляла про свої майбутні поїздки слідчий орган, а також писала про це на своїй сторінці у Facebook.

 

Натомість генпрокуратура не інформувала її, що в неї виникли нові питання. Згідно із азербайджанським законодавством, свідкові не мають права забороняти виїздити з країни.

 

Із минулого тижня бакинський суд розглядає позов проти неї колишнього члена партії «Народний фронт» Ельмана Гасанова, відомого також як Тюркоглу.

 

Позивач стверджує, що журналістка оббрехала його, розповсюдивши матеріал про співпрацю зі спецслужбами з метою підірвати опозицію зсередини. Однак звинувачення є суперечливими, оскільки в опублікованій у Facebook статті його ім'я було закреслено.

 

Ісмайлова повідомила, що приєдналася до учасників празької конференції, на яку її пустила азербайджанська влада, скайпом. Темою обговорень, заявила  вона, були проблеми демократії на пострадянському просторі.

 

«Я сказала, що поступово ми повертаємося у СРСР, - відзначила журналістка. – Навіть виїхати з країни стає привілеєм. Тюрми переповнені інакодумцями. Як кажуть, минуле перетворюється на майбутнє».

 

Media Sapiens повідомляв, що відзначена міжнародною нагородою «За мужність у журналістиці (the Courage of Journalism Award) Міжнародної жіночої медіа-фундації (International Women's Media Foundation) Хадіджа  Ізмайлова не вперше  зазнає переслідувань.

 

У березні 2012 року, напередодні конкурсу Євробачення, вона стала об’єктом кампанії, що мала на меті  залякати її. Журналістку таким чином намагалися примусити відмовитися від розслідування причетності сім’ї Алієва до прибуткових будівельних проектів у Баку. Ще одна хвиля переслідувань проти Ісмайлової піднялася у квітні  2013-го й тривала упродовж року. В інтернеті з’явилося відео, таємно записане у квартирі журналістки. Підконтрольні державі медіа поширювали лінки на нього. Намір був очевидний – зацькувати Хаджіду Ісмаїлову. А раніше цього року Ісмайлову  викликали до генпрокуратури як свідка у кримінальній справі щодо  шпигунства та розкриття державної таємниці.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kavkaz-uzel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду