Спецоперація Пентагону не змогла врятувати життя Джеймса Фоулі
Спецоперація Пентагону не змогла врятувати життя Джеймса Фоулі
З метою порятунку полонених у Сирії було здійснено спецоперацію за участю декількох десятків командос з елітних підрозділів Delta Force та «морських котиків» (SEAL Team), а також 160-го авіаполку спеціального призначення.
Спецпризначенці здійснили на модифікованих гелікопттеарах Black Hawk ризикований нічний рейд, подолавши систему протиповітряної оборони Сирії, яку вищі американські військові характеризують як «дуже небезпечну для пілотів».
Під час спецоперації було вбито декількох бойовиків із самопроголошеної «Ісламської держави в Іраку і Леванті» (ISIS), що нині перекроює кордони на Близькому Сході.
Легкого поранення зазнав один американський спецпризначенець. Однак, за словами контр-адмірала Кербі, «місія не увінчалася успіхом»: бранців на місці десантування не виявилося.
Цю інформацію, відзначає британська The Guardian, було оприлюднено наступного дня після того, як гостро постало питання, чи зробила достатньо адміністрація Барака Обами для того, щоб урятувати життя 40-річному Джеймсу Фоулі.
Пентагон вважає, що бойовики ISIS не знали, з ким відбувалася тодішня сутичка, а сирійський уряд – про таємне американське вторгнення.
Поки що невідомо, скількох бранців намагалися звільнити тоді спецпризначенці. Нині у полоні у бойовиків ISIS перебуває щонайменше один американський журналіст – Стівен Сотлофф» (Steven Sotloff), про якого згадувалося на відео із зображенням жорстокої розправи над Джеймсом Фоулі.
Розкриття невдалої операції, вважає The Guardian, «може вплинути на подальшу долю» Сотлоффа. Адже ісламістська терористична організація погрожувала вбити репортера, якщо США не припинять завдавати повітряних ударів.
Ветеран розвідки ВМС Роберт Карузо (Robert Caruso), аналізуючи причини невдачі спецоперації, заявив, що ISIS та інші подібні організації «брешуть про те, де вони перебувають нині, куди вирушать через дві години і, напевно, не розмовляють про це телефоном». Він взяв під сумнів, чи слід було розкривати інформацію про рейд, що зазнав невдачі.