ООН засудила Росію за безкарність убивств журналістів на Кавказі

ООН засудила Росію за безкарність убивств журналістів на Кавказі

00:00,
18 Вересня 2014
1416

ООН засудила Росію за безкарність убивств журналістів на Кавказі

00:00,
18 Вересня 2014
1416
ООН засудила Росію за безкарність убивств журналістів на Кавказі
ООН засудила Росію за безкарність убивств журналістів на Кавказі
Безкарне насильство проти репортерів у кавказькому регіоні РФ було головною темою обговорення рамках сесії Комітету ООН з прав людини, що відбулося у середу в Женеві. Про це повідомив «Кавказский узел».

Дискусію організувала міжнародна неурядова правозахисна організація Article 19, знову порушивши питання про вимогу до російської влади відновити судову справу з розслідування убивства кореспондента сайту «Кавказский узел» Ахмеднабі Ахмеднабієва.

У зв’язку із масштабними репресіями проти медійників у РФ вони також закликали російську владу ухвалити рішення щодо безпеки журналістів.

У форумі взяли участь дипломати, представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович, представник ЮНЕСКО та міжнародних правозахисних і журналістських організацій, а також юристи, які розслідують злочини проти журналістів.

Загиблий торік у передмісті Махачкали Ахмеднабі Ахмеднабієв став сімнадцятим репортером, убитим у Дагестані протягом 20 років. Слідчі головною версією стосовно скоєного злочину вважали його професійну роботу.

Ахмеднабієв понад 7 років працював власкором «Кавказского узла», висвітлюючи гострі теми. Лише протягом 2012 року на стрічці новин сайту було опубліковано 228 його текстів. «Кавказский узел» готовий був заплатити винагороду у 200 тис. рублів за цінну правдиву інформацію про убивць і замовників злочину.

Однак наприкінці червня ц.р. було ухвалено рішення призупинити  розслідування справи.

Експерт із правових питань Article 19 Ендрю Сміт (Andrew Smith) заявив кореспонденту «Кавказского узла», що після того, як Рада ООН з прав людини ухвалить резолюцію «необхідно продовжити тиск на Росію, вимагаючи від неї конкретних дій» у боротьбі з безкарністю за злочини проти журналістів. Він підкреслив, що його організація «задля Ахмеднабієва та йому подібних» й надалі співпрацюватиме з журналістами неспокійного кавказького регіону.

У заяві Article 19, поданій на розгляд сесії Комітету ООН з прав людини, відзначається, що РФ «неадекватно реагує на злочини проти журналістів, зокрема, на убивства, фізичні напади й погрози. Тим самим створюється атмосфера безкарності, що заохочує більш серйозні порушення свободи слова».

Крім того, у переддень женевської дискусії Article 19 розмістила на своєму сайті фільм  «Журналісти під прицілом». У ньому викриваються репресії проти репортерів, нові форми тиску на незалежні медіа та безкарність за переслідування журналістів. Один із розділів цієї документальної стрічки «Дагестан – найнебезпечніший регіон», присв’ячений убивствам, що там методично кояться.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
kavkaz-uzel.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду