Американського журналіста врятували із полону сомалійських піратів
Американського журналіста врятували із полону сомалійських піратів
Про це повідомила з посиланням на його родину та сомалійського урядовця CNN.
«Ми у піднесеному настрої, - сказала у міні-інтерв’ю телемережі мати репортера Марліс Сондерс (Marlis Saunders). – Щоб домогтися цього й почути, що він на волі, нам довелося докласти чимало зусиль. Я не можу описати, наскільки ми раді».
За її словами, розмова із сином була короткою. «Щоб збагнути усе, що сталося, нам потрібно трохи часу», - додала вона.
Мати Майкла Мура відмовилася відповідати на запитання, чи було заплачено за звільнення сина викуп.
На нього не відповів і губернатор провінції Мудуг Ахмед Музе (Ahmed Muse).
Він розповів CNN, що переговори про звільнення американського репортера вели місцеві старійшини. Музе сказав також, що журналіст вийшов на свободу «фізично й психологічно виснаженим». Колишній бранець сів на літак в аеропорту Галкайо (Сомалі). Однак, яким рейсом він полетів, губернатор не уточнив.
«Я у повному захваті, - сказав Мікел Тодд (Michel Todd), редактор часопису Pacific Standard, з яким співпрацював Майкл Мур. – Це немов повернення з мертвих. Дивовижне воскресіння!»
Тодд розповів, що журналіст був колумністом-фрілансером тижневика і часто писав про Сомалі. Він розслідував діяльність тамтешніх піратів, що набули поганої слави у світі.
«Ми хотіли написати про те, як його захопили у полон, - пояснив Тодд. - Проте ФБР і Держдепартамент спонукали нас до того, щоб цього не робити, інакше це завдало б йому шкоди. Вони сказали: якщо ви насправді опікуєтеся хлопцем, то це не дуже гарна ідея. Привернення до нього уваги може ускладнити його звільнення».
За словами редактора, у матеріалахМура простежувалася думка, що до піратства сомалійців спонукала незаконна риболовля європейців.
«Це не означає, що він був їхнім речником, - вважає Тодд. - Але він був більш сприйнятливим до поглядів піратів. Я не кажу, що він на їхньому боці. Він схильний до правди. Схоже, для сомалійців це могло бути корисним».
Держдепартамент США, нагадує CNN, підтвердив у січні 2012 року, що його співробітники спілкувалися із родиною Мурів. Аби отримати більше інформації, вони підтримували зв’язки у Сомалі та у Кенії
Pacific Standard, в якому працював Майкл С.Мур, - видання каліфорнійської громадської організації «Центр досліджень, медіа та публічної політики Міллера-Макк’юна» (the Miller-McCune Center for Research, Media and Public Policy). Аудиторія, що виявляє цікавість до його дослідницьких статей у сфері соціальних наук, щомісяця становить близько мільйона читачів.