«Репортери без кордонів» опублікували інфографіку про найнебезпечніші для журналістів країни Латинської Америки
«Репортери без кордонів» опублікували інфографіку про найнебезпечніші для журналістів країни Латинської Америки
Найсмертоносніша для журналістів серед країн Латинської Америки – Мексика. Там з січня 2000-го до вересня 2014 року насильницькою смертю загинув 81 репортер.
Слідом за нею йдуть Колумбія (56 жертв) і Бразилія (38 жертв).
Четвірку замикає Гондурас (27 жертв). До цього принагідно слід додати: за даними ООН, ця невеличка країна Центральної Америки посідає перше місце у світі за числом загиблих жителів на 100 тис. населення.
Мотиви убивств журналістів у більшості випадків достеменно лишаються невідомими, відзначає правозахисна організація. Однак очевидний чи найбільш ймовірний мотив злочинів – професійна діяльність жертв.
У більшості випадків репортерів убивали за їхні спроби викрити протизаконні дії офіційних осіб, порушення прав людини, організовану злочинність і корупцію.
Майже усі злочини залишаються нерозкритими «через відсутність політичної волі та ефективної правової системи», часто через перешкоди, що їх створюють корумповані чиновники, відзначає RSF.
Число загиблих журналістів викликає тим більшу тривогу, що жодна із чотирьох названих країн офіційно не перебуває у стані війни, резюмує RSF. Щоправда, у Колумбії, що стала ареною затяжної громадянської війни, й досі діють воєнізовані угруповання, а в Мексиці у період перебування при владі президента Феліпе Кальдерона (2006-2012 рр.) федеральна влада здійснювала наступ проти наркокартелів.