Саудівського блогера засудили до десяти років ув’язнення за образу ісламу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Саудівського блогера засудили до десяти років ув’язнення за образу ісламу
Раніше його йому присудили десятирічне позбавлення волі, тисячу ударів батогом і штраф у розмірі 1 млн. саудівських реалів (близько 200 тисяч євро).
Ліберальний сайт Раїфа Бадаві був заснований як мережа для заохочення політичних і соціальних дебатів. На ньому критикувалися вищі релігійні особи, а ісламський університет імама Мухаммеда ібн-Сауда його засновник називав «лігвом терористів». Відчуваючи загрозу, саудівська влада його заборонила.
Бадаві арештували у червні 2012 року. Йому інкримінували звинувачення у порушенні закону про боротьбу з кіберзлочинністю. Цей акт передбачає, що «будь-яка особа, котра через інформаційні мережі або комп'ютери виробляє, готує, передає чи зберігає матеріали, спрямовані проти громадського порядку, релігійних цінностей, публічної моралі та приватного життя, карається позбавленням волі, штрафом чи іншим чином».
2004 року кримінальний суд місті Джидда виніс дисиденту вирок – 7 років ув’язнення і 600 ударів батогом.
У відповідь на апеляцію, як повідомляла BBC, саудівська Феміда збільшила термін позбавлення волі до 10 років, як і інші попередні міри покарання.
Щоправда, 2013-го року суд відкинув звинувачення проти Бадаві у віровідступництві, що загрожувало йому смертною карою.
32-річний кіберактивіст заявляв, що він – мусульманин, однак «кожен має вибір вірувати чи не вірувати», а також закликав оголосити «День саудівських лібералів».
Amnesty International назвала Раїфа Бадаві в’язнем сумління.
Речник відділу розслідувань «Репортерів без кордонів» Віржінія Данглес (Virginie Dangles) заявила, що рішення апеляційного суду в Ер-Ріяді «поповнило список кібер-активістів, ув’язнених у саудівському королівстві». А сам кібер-закон вона розцінила як знаряддя «повного знищення опозиції в країні, де глумляться над елементарними правами людини, передусім, над свободою слова».