Найпопулярнішого єгипетського телевізійного сатирика звинуватили в образі президента

Найпопулярнішого єгипетського телевізійного сатирика звинуватили в образі президента

00:00,
2 Жовтня 2014
1084

Найпопулярнішого єгипетського телевізійного сатирика звинуватили в образі президента

00:00,
2 Жовтня 2014
1084
Найпопулярнішого єгипетського телевізійного сатирика звинуватили в образі президента
Найпопулярнішого єгипетського телевізійного сатирика звинуватили в образі президента
В Єгипті набувають поширення політичні судові позови приватних осіб в ім'я захисту державних інтересів, а насправді – для того, щоб змусити замовкнути дисидентів. Останньою жертвою цього став найпопулярніший в країні телевізійний сатирик Бассем Юссеф (Bassem Youssef).

Позов проти нього подав юрист і співведучий телешоу Al-Qahera Alyoum на проурядовому приватному каналі Orbit. Халед Абу Бакр (Khaled Abu Bakr), пише сайт Арабської інформаційної мережі з прав людини (ANHRI).

Він стверджував у Twitter нібито Юссеф «ображав і публічно насміхався» над президентом Абдель Фаттахом ас-Сісі у міжнародному аеропорту Джона Ф.Кеннеді у Нью-Йорку. Чимало хто засудив цей наклеп, однак деякі юристи поквапилися з позовом проти сатирика, закликаючи позбавити його громадянства.

«Суд у кінцевому підсумку відхилив запит, однак залишив двері відчиненими для тих, хто шукає дешевої слави чи просто потурає режиму, подаючи позови проти критиків уряду. Тож виникає сумнів, чи існує політична воля поважати верховенство права», - ставить питання ANHRI.

«Порушення позовів “шукачами слави” з метою улестити режим – неприйнятні. Це зазіхання на верховенство права, - наголошує неурядова організація. - Коли ж такі справи породжені наклепом, це  засвідчує нову драматичну невдачу зі свободами в Єгипті».

ANHRI вважає проблемою «деградацію цінностей деякими професійними журналістами», які, нехтуючи фактами, вдаються до наклепів. Вони мусять припинили фабрикувати чи перебільшувати порушення, вчинені єгипетськими дисидентами, наголошує організація.

Натомість нью-йоркський Комітет захисту журналістів (CPJ) поставив під сумнів нещодавні заяви президента Єгипту про те, що «нова влада гарантуватиме свободу слова» і що він поважає незалежність єгипетської судової системи.

Медіаорганізація, як наочний приклад, наводить використання юридичних засобів для переслідування журналістів та інших проявів цензури й справу Бассема Юссефа.

КЗЖ пише, що Юссефа звинуватили в образі ас-Сісі і його медіасоюзників під час  сварки із представниками преси, які минулого тижня супроводжували  єгипетського президента в ході його візиту до Нью-Йорка на сесію Генеральної Асамблеї ООН.

Тележурналіст повідомив особисто координатора КЗЖ з питань Близького Сходу та Північної Африки Шеріфа Мансура (Sherif Mansour), що став жертвою інспірованого Абу Бакром «полювання на відьом».

Проти нього був поданий судовий позов. Тож Юссеф у притаманному йому стилі глузував з позивача, котрий водночас закликав «викинути його геть із  країни» і заборонити йому подорожувати.

Автор сатиричного шоу Al Bernameg («Програма»), яку свого часу дивилися  понад 40 млн. глядачів в Єгипті та в арабському світі, не вперше опинився під тиском уряду та його прибічників, відзначає КЗЖ. Під час перебування при владі просіламістського президента Мухаммеда Мурсі його так само звинувачували в образі президента. Однак тодішній голова держави, зрештою, відмовився від поданого проти журналіста    позову.

Про припинення виходу в ефір своєї популярної програми через тиск і цькування Бассеф Юссеф оголосив влітку минулого року у зв’язку із військовим державним переворотом і приходом нової  влади.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Бассем Юссеф, madamasr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду