Азербайджанcький журналіст просить не називати його в’язнем сумління
Азербайджанcький журналіст просить не називати його в’язнем сумління
Це звернення він надіслав керівникам медіа, лідерам опозиції та міжнародним організаціям.
«Азербайджан може повторити долю Сирії або України», - застерігає Алібейлі.
За його словами, нинішня геополітична ситуація набула доволі небезпечного характеру і Азербайджан може стати мішенню агресивного тероризму та «транснаціональних груп, які прагнуть заново поділити світ».
«У кращому випадку це загрожує нам таким становищем як в Україні, у гіршому – як у Сирії. Якщо так піде далі, то недалекий той день, коли замість чорних хмар в осінньому небі Азербайджану з'являться ворожі літаки, які скидатимуть бомби», - каже Сердар Алібейлі.
У зв’язку із цим він закликав усі політичні сили країни зробити кроки для національного примирення задля збереження незалежності та відійти від ворожої риторики.
Крім цього, у своєму зверненні журналіст висловлює стурбованість ухваленою 18 вересня Європарламентом резолюцією щодо Азербайджану та ажіотажем довкола неї.
У цьому документі парламентарі закликали владу в Баку негайно розпочати здійснювати давно назрілі реформи у сфері прав людини, припинити утиски організацій громадянського суспільства, опозиційних політиків та незалежних журналістів, зняти заборону на проведення демонстрацій.
Опозиційні діячі та активісті вітали цю резолюцію, оскільки вперше у документі органу Євросоюзу пролунала ідея застосування санкцій проти азербайджанських урядовців. Натомість офіційний речник Баку охарактеризував рішення Європарламенту як «необ'єктивне».
Крім того, у червні ц.р. ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо головування Азербайджану у Раді Європи. На її основі було прийнято документ про становище політв'язнів у цій країні. Питання було передано на розгляд Комітету ПАРЄ з прав людини.
Воно, вочевидь, стосується безпосередньо й автора звернення. Сердар Алібейлі, колишній головний редактор газети P.S.Nota та онлайн-видання PSNota.com, нагадує «Кавказский узел», у листопаді 2013 року був визнаний винним у «хуліганстві із застосуванням зброї або предметів, що їх використовують як зброю» і засуджений до 4-річного позбавлення волі.
Журналіст тоді відкинув усі інкриміновані йому звинувачення і заявив, що його переслідують з політичних мотивів. «Я завжди говорив і писав правду. Саме за це завжди зазнавав утисків і переслідувань, - заявив Алібейлі під час судового процесу. - Цього разу причиною мого арешту стали критичні публікації на адресу влади».
Amnesty Іnternational оголосила його в'язнем сумління, засудивши азербайджанську владу за придушення інакомислення та переслідування її критиків. Тож теперішня відмова Алібейлі від почесного з морального погляду статусу викликає запитання. Правозахисна організація публічно поки що на неї не зреагувала.
Свій вчинок сам Сардар Алібейлі оцінює як підтвердження своїх «суперечливих» відносин з владою.
Показово, що його звернення, яке грає на руку владі Азербайджану, оприлюднено й на офіційному сайті пенітенціарної служби.