Рада Європи закликає заохочувати міжрелігійний діалог як засіб протидії екстремізму

00:00,
7 Жовтня 2010
716

Рада Європи закликає заохочувати міжрелігійний діалог як засіб протидії екстремізму

00:00,
7 Жовтня 2010
716
Рада Європи закликає заохочувати міжрелігійний діалог як засіб протидії екстремізму
СТРАСБУРГ– Парламентська Асамблея Ради Європи 5 жовтня під час поточної сесії ухвалила резолюцію та рекомендацію під назвою «Боротьба з екстремізмом: досягнення, недоліки і невдачі».

У цьому документі Рада Європи звертає увагу урядів країн – учасників на важливість міжконфесійного діалогу та називає його «одним з ключових інструментів щодо скорочення потенціалу тяжіння особи до екстремістських груп і рухів», – повідомляє Інститут релігійної свободи.

 

У резолюції № 1754 (2010) Парламентська Асамблея висловила свою стурбованість у зв'язку із зростанням певних форм екстремізму в Європі. ПАРЄ вважає, що прибічники екстремізму користуються правами і свободами, гарантованими Європейськими демократіями, задля реалізації цілей, які йдуть врозріз із демократією Європи і цінностями прав людини та, в гіршому випадку, потурають або навіть пропагують насильство.

 

У документі зазначено, що Європейська громадська думка та уряди все більше усвідомлюють масштаби загрози з боку ісламського фундаменталізму, до якого тяжіють молоді мусульмани через особисті соціальні негаразди. Разом з цим ПАРЄ відносить до проявів екстремізму й ісламофобію.

 

З метою усунення корінних причин екстремізму Асамблея закликає держави – учасників Ради Європи до рішучих заходів проти дискримінації, роблячи акценти на громадянській освіті та міжкультурному, а також міжрелігійному діалозі.

 

ПАРЄ закликає європейські держави до запровадження консультаційного процесу за участі громадянського суспільства і неурядових організацій, які представляють широкий спектр суспільства. Насамперед,  забезпечити участь громадянського суспільства у розробці та реалізації анти-екстремістської політики.

 

У своїх рекомендаціях Парламентська Асамблея зазначає про важливість зміцнення діяльності в галузі міжкультурного і міжрелігійного діалогу. У зв'язку з цим передбачається, що Рада Європи схвалить Білу книгу з міжкультурного діалогу.

 

ПАРЄ також наголошує на потребі реалізації соціально-економічної політики, спрямованої на підтримку заходів з викорінення расизму, ксенофобії та нетерпимості в суспільстві. Така політика серед іншого має бути спрямована на ліквідацію проявів дискримінації за ознакою релігійних переконань у доступі до освіти, зайнятості та на робочому місці, поселення у змішаних районах, суспільних послуг, а також до участі у реалізації демократії за допомогою інституту громадянства.

 

Резолюція закликає до реального застосування покарань, передбачених в рамках національного законодавства за публічне підбурювання до насильства, расову дискримінацію та нетерпимість.

 

ПАРЄ закликає уряди держав – учасників Ради Європи сприяти створенню комітетів з етики при політичних партіях і парламентах, з правом накладання стягнень на своїх членів за расистську, антисемітську, ксенофобську та ісламофобську поведінку або виступи.

 

У рекомендації № 1933 (2010), ухваленій на додаток до резолюції, Парламентська Асамблея закликає держави – учасників Ради Європи активізувати свою діяльність у галузі освіти та міжкультурного діалогу, в тому числі в його релігійному вимірі.

 

Джерело : Інститут релігійної свободи, м.Київ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду