Польські громадські організації викликають владу на розмову про цензуру в інтернеті
Польські громадські організації викликають владу на розмову про цензуру в інтернеті
П’ять громадських організацій надіслали прем’єрові Польщі Дональду Туску відкритого листа із проханням відновити дискусію з громадянським суспільством про проблеми цензури в інтернеті, повідомляє media2.pl.
Звернення підписали Гельсінська група з прав людини, Internet Society Polska, фонд Panoptykon, фонд Kidprotect.pl, фонд «Сучасна Польща», фонд «Wolnego i twartego Oprogramowania» і асоціація Projekt:Polska.
Перша зустріч прем’єра з блогерами та представниками неурядових організацій, що відбулась 5 лютого 2010 року, була конструктивною, але чимало даних тоді Туском обіцянок дотепер не виконані. Однією з невиконаних обіцянок, власне, було проведення подібної зустрічі за місяць. Тим часом, як заявляють громадські організації, з’явились нові проблеми, які становлять загрозу для свобод в інтернеті та потребують швидкого вирішення.
«Під приводом блокування доступу до сторінок із дитячою порнографії знов постала ідея реєстру заборонених сайтів і сервісів, - ідеться у заяві. – Цього разу це начебто робиться на задоволення вимоги Європейського Союзу, проти якої наша влада, схоже, не заперечує. Дедалі більше обурення викликають факти шпигування спецслужб за приватними комунікаціями в мережі, без санкції суду. Ці факти дивують Брюссель і непокоять уповноваженого з прав людини».
Цього разу представники громадського сектору вимагають не круглого столу, а результативної, публічної серйозної розмови на теми, важливі для інформаційного суспільства, яка вплине на сферу регулювання електронних комунікацій.
«Медіаграмотність»