Асоціація видавців просить ВР не позбавляти пресу тютюнових грошей

00:00,
1 Лютого 2011
1214

Асоціація видавців просить ВР не позбавляти пресу тютюнових грошей

00:00,
1 Лютого 2011
1214
Асоціація видавців просить ВР не позбавляти пресу тютюнових грошей
Головна мета - зберегти джерела фінансування для важливих соціальних проектів, на які держава не виділяє кошти.

Українська асоціація видавців періодичної преси звернулась до Голови Верховної Ради Володимира Литвина із проханням не забороняти спонсорство у медіа для виробників тютюну.

 

Видавці просять доопрацювати проект Закону № 5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів)». «Підтримуючи в цілому прагнення авторів законопроекту №5164 створити умови для оздоровлення української нації, видавці підкреслюють, що у своїй щоденній діяльності надають досить багато площі у своїх виданнях для висвітлення цього питання. Проте виступають проти заборони ведення благодійної діяльності будь-якими компаніями в Україні», - повідомляє УАВПП. Як стверджують автори звернення, їхня головна мета - зберегти джерела фінансування для важливих соціальних проектів, на які держава не виділяє кошти

 

«Видавці, так само як і будь-який соціально відповідальний бізнес, щодня роблять внески у розвиток суспільства, допомагаючи українцям приймати більш якісні та виважені рішення. А крім того - всіляко сприяють розвитку громадянського суспільства в Україні. Саме тому, на переконання УАВПП, бізнес має зберегти можливості не лише для заробляння грошей, але й законні підстави для того, щоб витрачати частину зароблених грошей на вирішення суспільних потреб. Саме тому УАВПП рішуче виступає проти закону, який забороняє це робити. Заборона спонсорства для тютюнових компаній є не тільки шкідливою, а й безглуздою. Адже, наприклад, ніхто не забороняє спонсорство автовиробникам через велику кількість ДТП. Саме тому ми виступаємо за збереження можливостей бути спонсором чи іншим чином надавати підтримку для всіх без виключення сфер бізнесу», - йдеться в повідомленні.

 

На думку юриста УАВПП Олександра Дяченка, закон не матиме істотного впливу на вирішення проблеми охорони здоров’я. «Це проста підміна понять, і ухилення від виконання безпосередніх обов’язків тими експертами і чиновниками, хто відповідає за прогрес в вирішенні цих питань. І, наприклад, заборона реклами алкоголю та тютюну не допомогла українцям кинути курити і пити. Головна помилка ініціаторів законопроекту – вони жодним чином не стимулюють громадян вести здоровий спосіб життя», - каже юрист.

 

Докладніше зміст пропозицій видавців викладений у порівняльній таблиці.

 

Верховна Рада України 30 листопада цього року прийняла за основу проект Закону № 5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». За ухвалення законопроекту проголосували  303 народних депутати із 408, зареєстрованих у сесійній залі: 162 - від Партії регіонів, 76 - від БЮТ, 6 - від «НУ-НС», 26 - від КПУ, 20 - від Блоку Литвина і 13 позафракційних.

 

Проектом закону, зокрема, пропонується заборонити будь-яку рекламу тютюнових виробів, а також рекламу знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими ці вироби випускаються.

 

Окрім цього, законопроект пропонує заборонити рекламу тютюнових виробів в інтернеті, а також проведення будь-яких промоакцій, безкоштовної роздачі, у тому числі для маркетингових досліджень і дегустації, а також обміну тютюнових виробів на інші товари, роботи і послуги. Також повинні зникнути усі смс-повідомлення, електронні розсилки, поштові листи, вкладки до пачок, які часто використовувалися в рекламних і акційних цілях виробниками.

 

Крім того, передбачається заборонити спонсорство телевізійних і радіопрограм, театрально-концертних, спортивних і інших заходів з використанням знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, окрім реклами в спеціалізованих виданнях і на спеціалізованих виставкових заходах.

 

Штраф за порушення перелічених норм передбачається в розмірі від 30 тис. до 50 тис. грн. за кожний факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу тютюнових виробів.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду