Британська комісія з медіаетики постановила: твітер – не приватна територія

00:00,
9 Лютого 2011
1230

Британська комісія з медіаетики постановила: твітер – не приватна територія

00:00,
9 Лютого 2011
1230
Британська комісія з медіаетики постановила: твітер – не приватна територія
Співробітниці міністерства, яка мала неприємності на роботі через публікацію її твітів двома газетами, відмовлено в задоволенні скарги.

Відкриті (не приватні) повідомлення у сервісі мікроблогів Twitter можна без обмежень цитувати в пресі. Так вирішили фахівці британської Комісії з розгляду скарг у пресі (Press Complaints Commission), громадського органу саморегуляції медіагалузі, повідомляє The Guardian.

 

Комісія розглядала скаргу Сари Баскервілл, яка працює менеджером у міністерстві транспорту. Її твіти, що містили гострі оцінки керівництва, роботи та британського уряду, в листопаді 2010 року процитували газети Daily Mail та Independent. Скаржниця повідомила, що через факт публікації вона мала проблеми на роботі й вважає, що повідомлення у твітері є приватними. Представники видань зауважували, що доступ до повідомлень був відкритим, а профайли мікроблога та блога Баскервілл містили застереження, з яких було очевидно, що її записи є особистою думкою, а не позицією міністерства.

 

Комісія, розглянувши скаргу, дійшла висновку, що повідомлення були відкритими для необмеженого доступу, і Баскервіл моглазробити їх приватними, якби хотіла, адже сервіс надає таку можливість. Отже, газети мали повне право цитувати ці повідомлення на своїх сторінках.

 

Голова комісії Стівен Ебелл вважає, що в цьому випадку загальнонаціональні видання не порушили принципів охорони приватної інформації, незважаючи на те, що повідомлення Баскервілл були розраховані на значно меншу аудиторію (Сара Баскервілл на момент написання повідомлень мала близько 700 фоловерів мікроблогу @Baskers). «Це важливе рішення, - цитує The Guardian Ебелла. – Дедалі більші людей пишуть у соціальних медіа про своє життя, тож комісію й надалі проситимуть розсудити, чи є подібні повідомлення приватною інформацією».

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду