В Ізраїлі хочуть обмежити право ЗМІ публікувати зображення постраждалих і загиблих

00:00,
13 Лютого 2011
946

В Ізраїлі хочуть обмежити право ЗМІ публікувати зображення постраждалих і загиблих

00:00,
13 Лютого 2011
946
В Ізраїлі хочуть обмежити право ЗМІ публікувати зображення постраждалих і загиблих
Опоненти закликають не намагатись обмежувати  необмежуване.

Депутати ізраїльського парламенту Урі Маклев та Моше Ґафні зареєстрували законопроект, який заборонить публікувати зображення «потерпілих або загиблих осіб без їхньої згоди або згоди членів їхніх родин», повідомляє Jerusalem Post.

 

Для регіону, де періодично трапляються терористичні акти, ця тема є досить болючою. Аргументом на користь закону стали звернення від рідних і близьких людей, що загинули в терактах. «Репортери сфотографували мою загиблу дочку ще до приїзду поліції! Вони навіть прийшли на похорон, попри наші прохання не пускати туди журналістів», - цитує газета матір загиблої п’ятнадцять років тому дівчини.

 

Маклев (на фото), який належить до ортодоксальної політичної сили «Ягадут га-Тора», вважає, що цей закон забезпечить баланс між правом на отримання інформації та правом кожного громадянина на приватність. На його думку, заборона також посилить етику медіа, адже зараз видання «змагаються між собою, хто опублікує кривавіше фото».

 

Ця ініціатива викликала занепокоєння в журналістів та правозахисників, що вбачають у ній обмеження свободи слова та права суспільства на інформацію. Депутат Мірі Реґев виступив проти законопроекту, оскільки документ «не бере до уваги принципи роботи ЗМІ». «Медійна реальність змінилась, і ми повинні на це зважати. Кожен може обійти цей закон, сфотографувавши загиблих чи постраждалих камерою мобільного телефону й виклавши в інтернеті», - цитує Реґева газета.

 

Натомість, депутат Шеллі Якимович, який у минулому працював журналістом, вважає, що подібні обмеження повинна накладати «добровільна журналістська самоцензура, заснована на професійній етиці». Інші депутати також висловлюються на користь самообмеження, вважаючи, що Національна рада з преси, етичні кодекси журналістів та державний регуляторний орган, що діє у сфері телерадіомовлення, можуть дати раду цій проблемі й без встановлення законодавчих обмежень.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду