ЄС захищатиме своїх громадян від наслідків фото з гулянок у Facebook
ЄС захищатиме своїх громадян від наслідків фото з гулянок у Facebook
Європейський союз прагне захистити право своїх громадян «бути забутими онлайн» - так, щоб, приміром, потенційний роботодавець не знаходив у чужих фейсбуках їхні голі фотки з давнішніх вечірок. Виступаючи перед Європарламентом, комісар з питань юстиції Вівіан Редінг, зокрема, зауважила, що у цій американській соцмережі є мільйони користувачів з Європи, і це вимагає дотримання сервісом європейських законів.
Наразі профільні чиновники готують пакет пропозицій, який представлять до кінця весни. Серед них – зобов’язати сайти соцмереж встановлювати високий рівень приватності даних за замовчуванням та повернути контроль за поширенням персональних даних самому користувачеві.
«Люди повинні мати право, а не лише можливість, забирати назад свою згоду на обробку своїх даних. Це адміністрація сайтів має доводити, чому їй необхідно зберігати ваші дані, а не ви маєте доводити їй, що зберігати особисту інформацію про вас необов’язково» - заявила Вівіан Редінг.
Згідно з пропозиціями, європейські органи, що опікуються захистом приватної інформації, отримають право проводити розслідування та ініціювати судові процеси проти компаній, які порушили права громадян країн ЄС. Адміністрацію сайтів також перевірятимуть на те, що захист інформації надається за замовчуванням, а не є опціональним.
Пропоновані зміни до законодавства також надають ЄС першу юрисдикцію щодо «права бути забутим». Наприклад, пояснюють чиновники, факт постингу кимось із ваших знайомих фото з вечірки, на яких є ви – це просто привід посміятися, але неможливість стерти таке фото може загрожувати вашому майбутньому призначенню чи роботі на посаді. У пропозиціях прописане право користувача відкликати свою згоду на ділення їхнім контентом, причому після такого відкликання всі сліди цих даних у всіх місцях ділення мають бути знищені.
Адміністрація Facebook вважає, що сервіс вже дотримується норм європейського законодавства, а також співпрацює з Брюсселем над удосконаленням норм про захист даних, які були прийняті ще 1995 року.
«Медіаграмотність»