Влада Демократичної Республіки Конго ліквідує телерадіомережу

Влада Демократичної Республіки Конго ліквідує телерадіомережу

17:43,
26 Листопада 2014
2935

Влада Демократичної Республіки Конго ліквідує телерадіомережу

17:43,
26 Листопада 2014
2935
Влада Демократичної Республіки Конго ліквідує телерадіомережу
Влада Демократичної Республіки Конго ліквідує телерадіомережу
Міністр інформації Демократичної Республіки Конго Ламбер Менде (Lambert Mende) розпорядився закрити декілька радіостанцій.

Декотрі з них уже вимкнені з ефіру, повідомив посиланням на місцевих репортерів Комітет захисту журналістів (CPJ).

У заяві, оприлюдненій на державній  радіо-телевізійній станції (Radio Télévision Nationale Congolaise – RTNC) він висунув вимогу припинити мовлення незалежної компанії Lubumbashi Jua (RTLJ). Проти неї висунуто звинувачення у підбурюванні до заколоту. Однак доказів цього міністр не навів.

«Розпорядження закрити декілька радіостанцій, очевидно, спрямоване на придушення критичних голосів», - вважає представник КЗЖ у Східній Африці Том Роудз (Tom Podes).

Він закликав владу ДРК не перешкоджати репортерам робити свою справу, а у врегулюванні проблем з медіа дотримуватися належної правової процедури.

Конголезькі журналісти пов'язують цю заяву із недавнім виходом із правлячої партії власника RTLJ Жана-Клода Муямбо (Jean-Claude Muyambo). До того ж він критикував уряд за пропозицію змінити конституцію. Це, як він вважає, дозволило б президенту Джозефу Кабілі  2016 року балотуватися на третій термін.

Радіо-телестанція, яка транслювала критичну заяву новоявленого опозиціонера, поки що не припинила мовлення.

В іншій заяві, повідомленій раніше на державному каналі, Менде оголосив про закриття ще п’яти комунальних радіостанцій: Radio Télévision Graben Beni, Radio Liberté Beni, Radio Télévision Rwanzururu, Radio Ngoma та Radio Furu.

Міністр інформації стверджував, що вони підбурювали громадськість проти уряду та проти миротворчої діяльності ООН, а також підтримували тісні зв'язки з групою заколотників.

Йдеться про угандійське повстанське угруповання Союзні демократичні сили-Національну армія за визволення Уганди (Allied Democratic Forces - National Army for the Liberation of Uganda), що протистоїть президенту Йовері Мусевені й домагається створення ісламської держави. Воно здійснило ряд кривавих нападів з території ДРК, використовуючи її як базу для  військових   операцій.

Місцеві журналісти повідомили КЗЖ, що радіо-телестанції Radio Télévision Graben Beni, Radio Liberté Beni та Radio Télévision Rwanzururu відімкнули відразу. Їх не інформували про рішення  офіційно, тож вони дізналися про це з ефіру.

За свідченнями конголезьких репортерів, станції, які влада пов’язує з опозицією, висвітлювали діяльність повстанців,  однак активно не підтримували їх.

Radio Ngoma вимкнено з ефіру понад рік тому. Radio Furu також вже не функціонує.

Іншу станцію було закрито у жовтні. Виконуючий обов'язки губернатора Екваторіальній провінції Себастьян Іпету (Ipeto Sébastien) усно розпорядився  призупинити трансляцію приватної Radio Equateur через ток-шоу, учасники якого критикували його за перевищення владних повноважень.

Колізія у сфері медіа у ДРК (колишньому Заїрі) визначається тим, що їхню діяльність законодавчо регулює не міністерство інформації, а Вища рада з радіомовлення та зв'язку (CSAC).

Ламбер Менде та його відомство не відповідають на телефонні дзвінки КЗЖ.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Міністр інформації Демократичної Республіки Конго Ламбер Менде, aeta-network.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду