У Грузії закрилося нещодавно створене радіо холдингу «Россия сегодня»

Дмитро Кисельов на презентації агентства "Спутник", tjournal.ru

Як повідомляє «Радио Свобода», грузинська влада розпочала позапланову перевірку медіакомпанії, яка надає російській радіостанції свої частоти. Після цього грузинські партнери вирішили розірвати контракт із росіянами.

За словами кореспондента «Радио Свобода» у Тбілісі Георгія Кобаладзе, це відбулося після того, як грузинська опозиція звинуватила правляче політичне об’єднання «Грузинська мрія» в надто ліберальному ставленні до «путінської пропаганди».

Депутати від «Грузинської мрії» відповідали на звинувачення тим, що компанія «Р-Радіо», на частотах якої виходило «Радіо Супутник», отримала ліцензію в час правління Михайла Саакашвілі.

Нацкомісія Грузії з питань телекомунікацій розпочала термінову перевірку цієї компанії. Після цього «Р-Радіо» вирішила розірвати контракт з інформагентством News-Georgia (філіалом агентства «Россия сегодня» у Грузії).

Як заявив головний редактор студії «Радіо Супутник» Тато Ласхішвілі, усі передачі, які його колектив устиг підготувати, стосувалися внутрішньо грузинських проблем. Жодної програми про російсько-грузинські відносини, за його словами, на момент закриття виготовлено не було.

Нещодавно міжнародне інформаційне агентство «Россия сегодня» запустило новий міжнародний медіабренд під назвою «Спутник». Проект складається із кількох веб-сайтів та спільної радіостанції, що мовить у прямому ефірі англійською. Створено також окремі версії сайтів для Росії, Великобританії, США, Латинської Америки, Азії, Африки та Близького Сходу.

Міжнародне інформаційне агентство «Россия сегодня» було створене у 2013 році замість реорганізованого російського інформаційного агентства «Новости» з метою висвітлення російських подій та популяризації державної політики РФ за кордоном. Його очолив одіозний російський телеведучий Дмитро Кисельов. За недостовірне висвітлення подій в Україні його ім'я першим було занесено на Дошку ганьби брехливих журналістів. Він є фігурантом чорних списків США та Європейського Союзу, йому заборонено в'їзд до України, проти нього СБУ відкрила кримінальне провадження за підозрою в сприянні тероризму.

comments powered by Disqus