Суспільне радіо Ізраїлю вибачилося за музику Ріхарда Вагнера в ефірі

24smi.org

Як пише BBC, Ріхард Вагнер (1813-1883) вважається достатньо контраверсійним композитором, оскільки за життя висловлював антисемітські погляди. Його палким шанувальником був й Адольф Гітлер.

Композитор, приміром, написав памфлет під назвою «Іудаїзм у музиці», де казав, що «євреї не спроможні до художньої експресії».

Державна Ізраїльська корпорація телерадіомовлення вибачилася, що в ефірі радіостанції прозвучав твір «Сутінки богів» цього митця. Компанія розуміє, що цим могли «завдати болю тим, хто вижив після Голокосту». Також мовник зазначив, що редактор, який запустив, трек мав «помилковий мистецький вибір» і відтепер Вагнера не ставитиме.

Твори композитора не заборонені в Ізраїлі, однак не транслюються з огляду на громадську думку. Утім у цій країна також є Ізраїльська спілка Вагнера. Її очільник Джонатан Лівні (Jonathan Livny) каже: «Серед тих, хто пережив Голокост є багато поціновувачів музики Вагнера. Вам варто послухати його музику — вона безмежно красива».

У 2011 році ізраїльський оркестр грав твори цього митця у Німеччині. Диригент оркестру Роберто Патернодро (Roberto Paternostro) казав, що хоч ідеологія Вагнера «жахлива», його мета була «відділити чоловіка від його творчості».  

Раніше MediaSapiens писав, що Facebook видалив пост Центру Анни Франк, бо в ньому було фото оголених жертв Голокосту.

comments powered by Disqus