Президента Radio France засудили за кумівство й звільнили з посади

ouest-france.fr

Рішення про звільнення ухвалила Вища рада з аудіовізуальних засобів Франції (CSA), повідомляє «Укрінформ».

«За процедурою, яка існує сьогодні, Матьє Галле має залишити свою посаду 1 березня. Далі CSA призначить нового директора», – повідомили в організації.

У CSA переконані, що обвинувачення, висунуті пану Галле, несумісні з посадою очільника Radio France.

Судове рішення Матьє Галле було винесено за звинуваченнями в «фаворитизмі та кумівстві». Суд вважає, що злочин мав місце в 2010-2014 роках, коле пан Галле очолював Інститут відеовізуальних засобів Франції (INA).

Суд призначив чоловіку штраф у розмірі 22 тис. євро та один рік умовно.

Матьє Галле не згоден з рішенням суду і подав апеляцію.

Звільнення президента Radio France вже викликало суперечки в парламенті та уряді країни щодо підконтрольності ЗМІ та необхідності визначення «більш прозорої» та «колективної» процедури призначення керівників у медіа.

Нагадаємо, в грудні американський журнал The New Yorker звільнив свого вашингтонського кореспондента Райана Ліццу (Ryan Lizza) через звинувачення в сексуальних домаганнях. Раніше американський телеканал NBC звільнив популярного ведучого ранкової програми Today Метта Лауера (Matt Lauer) – також за неналежну поведінку сексуального характеру. 

Активна дискусія про сексуальні домагання в кіноіндустрії та шоу-бізнесі почалася після розслідування щодо американського продюсера Гарві Вайнштейна, який десятками років відкуплявся від звинувачень в сексуальному переслідуванні. Числені жертви продюсера почали відкрито заявляти про його неприпустиму поведінку, серед них – відомі акторки Анджеліна Джолі та Гвінет Пелтроу.

comments powered by Disqus