«Золотого ведмедя» «Берлінале» отримав документальний фільм про біженців

Джанфранко Розі, Deutsche Welle

У Берліні в суботу, 20 лютого, відбулося вручення нагород 66-го міжнародного кінофестивалю «Берлінале».

Про це пише Дмитро Губенко для Deutsche Welle.

Головний приз - «Золотого ведмедя» - здобув франко-італійський фільм «Пожежа на морі» (Fuocoammare) італійського режисера Джанфранко Розі. Фільм знято на італійському острові Лампедуза, який став однією з основних точок руху мігрантів з Африки до Європейського Союзу.

Великий приз журі отримав фільм «Смерть у Сараєві» (Smrt u Sarajevu) боснійського режисера Даніса Тановича.

За найкращу режисуру «Срібного ведмедя» отримала француженка Міа Хансен-Льов за стрічку «Майбутнє» (L'avenir).

Найкращим актором журі визнало тунісця Маджда Мастуру, найкращою акторкою - данку Тріне Дирхольм. Приз «Берлінале» за найкращий сценарій отримав фільм «Сполучені Штати Любові» (Zjednoczone Stany Miłosci) польського режисера Томаша Василевського.

«Золотого ведмедя» за короткометражний фільм отримала стрічка «Балада про земноводних» (Balada de um Batráquio) португальної режисерки Леонор Телес.

Нагадаємо, що 66-ий міжнародний кінофестиваль «Берлінале» розпочався 11 лютого 2016 року. Його головною темою директор фестивалю назвав право людей в усьому світі бути щасливими. В усіх секціях фестивалю демонструвалися кінострічки, які так чи інакше торкалися проблеми біженців. У журі кінофестивалю головувала відома акторка, триразова володарка «Оскара» Меріл Стріп. Конкурсну програму цього року представляли 23 міжнародні стрічки, 18 з яких змагалися за «Золотого ведмедя».

Українські фільми у головному конкурсі «Берлінале» цього року участі не брали. На фестивалі була показана короткометражна стрічка «Без тебе» (Sensiz) кримськотатарського режисера Нарімана Алієва, а також фільм «Маріуполь» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса.

Нагадуємо, що переможцем у національному конкурсі 45-го міжнародного кінофестивалю «Молодість» став фільм «Віддалік» Катерини Горностай. Гран-прі та грошовим сертифікатом на суму $ 10 тис. нагороджено фільм «Принцеса» ізраїльського кінорежисера Талі Шалом-Езера.

comments powered by Disqus