Ведучого прогнозу погоди звільнили з NBC через расистське слово в ефірі
Ведучого прогнозу погоди звільнили з NBC через расистське слово в ефірі
Як пише СNN, у вечір п’ятниці 4 січня ведучий Джеремі Каппел, кажучи про парк, що названий на честь проповідника Мартіна Лютера Кінга, промовив «Martin Luther Coon Park». Англійське слово «coon» використовується для образи темношкірих людей і може перекладатись, як «негр».
В ефірі пан Каппел після використання слова «coon» одразу виправився, сказавши «King», і продовжив вести ефір. Користувачі соціальних мереж впродовж вихідних висловлювали своє обурення фразою ведучого. Про цей випадок мер міста Рочестер Лавлі Уоррен (Lovely Warren) також зробила офіційну заяву.
«Це неправильно, образливо і викликає роздратування, що телеканал WHEC 10 транслвала расову лайку поряд з іменем доктора Мартіна Лютера Кінга-молодшого в п'ятницю. Це неприпустимо. Повинні бути реальні наслідки для персон, що займаються новинами, а також для управлінської команди, яка не змогла негайно вибачитися і вирішити проблему. Каналу потрібно було близько двох днів, щоб вибачитися», — йдеться у заяві.
Джеремі Каппела звільнили у неділю 6 січня. У понеділок у своєму зверненні у Facebook він пояснив, що використав расистське слово через поспіх і це не було навмисно.
«Те, що сталося в п'ятницю — це просто нерозуміння. Якщо ви регулярно дивитеся мої ефіри, то знаєте, що у програмі міститься багато інформації, яка змушує мене говорити швидко, і, на жаль, я говорив занадто швидко, коли я розповідав про доктора Мартіна Лютера Кінга-молодшого. Я переплутав пару слів. Я знав, що я неправильно висловився, але це не було зі злості. Я не мав уявлення про те, як це сприйметься багатьма людьми. Після неправильного слова, я одразу сказав «King», я справді не говорив образ. Якщо це якимось чином вас образило, я щиро прошу вибачення», — сказав пан Кеппел.
Нагадаємо, нещодавно журналіста Der Spiegel Клааса Релотіуса звільнили за вигадування матеріалів. Він цілеспрямовано й регулярно видавав за достовірну інформацію вигадки. Приміром, журналіст розповідав про героїв, з якими насправді ніколи не спілкувався, – і цитував нібито сказані ними слова.