Ув’язнені в Єгипті журналісти Al Jazeera можуть вийти на свободу раніше

Суд над журналістами Al Jazeera, theaustralian.com.au

Як повідомляє Asossiated Press, указ Абделя-Фаттаха аль-Сіссі (Abdel-Fattah el-Sissi) дозволяє йому депортувати іноземців, якщо він вважатиме, що це найкраще відповідає інтересам держави.

У справі телеканалу Al-Jazeera залучені австралійський репортер Пітер Грест (Peter Greste), керівник канадсько-єгипетського бюро Мухамед Фахмі (Mohammed Fahmy) та єгипетський продюсер Бахер Мухаммед (Baher Mohammed). Їх визнали винними у тероризмі та публікації неправдивих новин. Греста і Фахмі засудили до семи років позбавлення волі, а Мухаммеда – до десяти.

Наразі незрозуміло, чи застосовуватиметься уваз до людей із подвійним громадянством, наприклад Мухамеда Фахмі, чи, можливо, єгипетський президент видасть нові розпорядження стосовно цього випадку, зазначає АР.

Суддя, який вів справу журналістів, у ході процесу сказав, що журналісти намагалися дестабілізувати ситуацію в їхній країні. Головним свідченням цього називали відеоматеріал, відзнятий критичними до уряду медійниками.

Такі звинуваченні були різко засуджені міжнародною громадськістю. Зросла стурбованість питанням вираження в Єгипті. Amnesty International назвала судовий процес «сміховинним спектаклем» та «жорстокою атакою на свободу медіа».

Зараз троє журналістів очікують апеляційного слухання, що призначене на 1 січня.

comments powered by Disqus