Стало відомим ім'я однієї з ведучих нового естонського «непропагандистського» каналу ETV+

Марія Віє, ERR

Про це повідомляє Естонська національна телерадіокомпанія ERR.

Впродовж 11-12 червня тривали проби та співбесіди з майбутніми ведучими ETV+, а 29-30 червня відбулися співбесіди з претендентами на вакансії редакторів ранкових та вечірніх програм ETV+. Нині канал шукає редакторів інтернет-сторінки та сітки мовлення.

Марія Віє розповідає: «Я колись думала почати вести блог про свої подорожі. Та коли прилетіла з Австралії, мені зателефонували й запропонували працювати у цьому чудесному проекті, яким я зараз займаюся з великим інтересом».

За словами Марії, працювати по іншу сторону об’єктива їй поки незвично, та вона вже втягується. Напередодні їхня знімальна група повернулася з Пярну, де знімала черговий сюжет. Поки заплановано сім випусків програми, яка відкриється подорожжю до Іда-Вірумаа. 

Усього в осінньому сезоні в ефір вийде дев’ять програм. Головний редактор нового каналу Дар’я Саар зізналася, що часом за ефірний час доводилося боротися, однак тепер це в минулому. Нині сили зосереджені на підготовці студії. Будівництво у Нарві та Талліні йде повним ходом. 

«Ось це приміщення називається black box, вже за місяць тут будуть реальні декорації для ранкового та вечірнього ефіру. Одна з декорацій змінюватиметься, тобто це мультифункціональна студія», - відзначила головний редактор ETV+ Дар’я Саар.

Вона зізнається, що керувати таким проектом - велика відповідальність. За народженням каналу пристально стежать не тільки в Естонії. У Таллінні перебуває знімальна група Всеросійської державної телерадіокомпанії, що готує матеріал про Естонію та новий телеканал. Яким буде репортаж журналістів федерального каналу, поки невідомо. Однак зрозуміло, що під під прицілом пильної уваги журналістів опинилися також питання, пов’язані з громадянством та російськими школима, пише ERR. 

Нині ETV+ веде переговори з британськими, російськими, австрійськими, німецькими та американськими компаніями, які займаються виробництвом та продажем телевізійного контенту. 

ERR пише, що в осінньому сезоні глядачів чекає чимало сюрпризів, у тому числі - сучасні російські авторські художні фільми. 

Закупівля якісних серіалів та телепрограм відбувається «за звичайними умовами». Виняток становить тільки німецький медіаконцерн Deutsche Welle, з яким ERR заключила договір про співпрацю ще в березні. Згідно з цим документом, для ETV+ придбали ліцензію на трансляцію науково-популярного документального фільму з дванадцяти частин. Фільм планують показати глядачам ETV+ восени. 

Канал розпочне мовлення 28 вересня.

Більше того, ERR анонсує про курси підвищення кваліфікації для усіх бажаючих взяти участь у мультимедійному марафоні ETV+ у Таллінні, що запланований на 4-6 вересня. Під час марафону буде обрано крос-медійний проект, що вийде в ефір ETV+ навесні 2016. 

З поточною діяльністю каналу можна ознайомитися на сайті etvpluss.err.ee.

Як писав MediaSapiens, в Естонії висловлвали занепокоєння тим фактом, що росіяни в країні отримують інформацію з російських державних телеканалів. Тож член правління Естонського національного телерадіомовлення Айнар Рууссаар наголосив, що новий телеканал ЕТV+ не буде пропагандистським. На створення російськомовного каналу для жителів Естонії планується виділяти від 2 до 2,5 мільйонів євро на рік.

comments powered by Disqus