«Система стеження, яка маскується під зустріч випускників»: Джон Олівер зняв правдиву рекламу про Facebook

YouTube/Screenshot

Під час шоу «Події минулого тижня з Джоном Олівером» (Last Week Tonight) він пригадав останній ролик, який випустила соцмережа, намагаючись вибачитися перед користувачами за витоки їх персональних даних, поширення фейків та спроби втручання у вибори. У ній керівництво мережі обіцяло, що усе зміниться й Facebook «повернеться до свого коріння».

«Та ну вас! Facebook робить саме те, для чого її створили. Ви не створюєте найпотужнішу машину зі збору даних випадково», — розкритикував ролик Джон Олівер. Він також пригадав випадок, коли компанія тестувала функціонал віртуальної реальності й створила проморолик в Пуерто-Рико, якраз після того, як островом пройшовся ураган Марія.

«Якщо вам так потрібно використати місце стихійного лиха як фон для вашого відео, то принаймні переконайтеся, що намальовані персонажі в ньому не посміхаються», — порадив ведучий. Він також зазначив, що насправді Facebook — це система стеження, яка маскується під зустріч випускників й запропонував глядачам свою версію реклами про мережу.

 «Ви прийшли сюди заради друзів. Ви познайомились із друзями своїх друзів. Ми прийшли сюди заради ваших даних. Ваші дані дозволили нам отримати величезну купу грошей від корпорацій, розробників додатків і політичних кампаній. Потім ми з'ясували, що ваш дядько пов'язаний з Ку-клукс-кланом. І знаєте що? Ми зрозуміли, що можемо заробити величезну купу грошей і на цьому теж», - розповідається у відео від телешоу. Наприкінці ролика ведучий зауважив, що навіть після слухань у Конгресі нічого не змінилося й не зміниться найближчим часом, оскільки користувачі продовжують так само використовувати соцмережу.  

Facebook залишається однією з найбільш популярних соцмереж у світі.  В минулому році число користувачів Facebook досягло двох мільярдів осіб. За даними звіту Digital in 2018, люди в 2018 році найбільше користувалися саме Facebook.

Нагадаємо, у квітні Facebook почала вкладати більше коштів у рекламну кампанію, зокрема на просування ролика, який висміяв Джон Олівер, на телебаченні у США. В середньому компанія витрачала 1 мільйон доларів на рекламу щодня. Для порівняння, за перший квартал 2018 року Facebook заробила на рекламі на своїй платформі 11,8 мільярда доларів.

comments powered by Disqus