Російське телебачення активно критикує США за расизм у зв’язку із подіями у Фергюсоні

Протести у Фергюсоні, slate.com

Усі підконтрольні державі російські загальнонаціональні телеканали  починали свої випуски новин у вівторок із кадрів вуличного насильства у місті Фергюсон (штат Міссурі), повідомила AP.

Їх подавали як прояви зростання гніву американської громадськості дискримінацією, відсутністю правосуддя та жорстокістю  поліції.

Державне телебачення, відзначає американське інформаційне агентство, транслювало у програмах новин виступ уповноваженого МЗС Р з  прав людини, демократії та верховенства права Костянтина Долгова.

Він заявив, що бурхливі протести у Фергюсоні та в інших містах відображають напруженість расовою дискримінацією, яка загрожує стабільності Сполучених Штатів.

«Ми можемо тільки сподіватися, - стверджував він, - що американська влада серйозно займеться цими питаннями та іншими серйозними проблемами у сфері прав людини у власній країні та припинить робити те, чим постійно займалася останнім часом: нав’язливо повчати інші країни, як досягнути стандартів прав людини».

AP називає цю заяву однією із найрізкіших, зроблених офіційними представниками зовнішньополітичного відомства у скандальній справі. Йдеться про виправдувальний вирок для поліцейського у справі про вбивство неозброєного темношкірого підлітка.

Російська державна телекомпанія RT у зв’язку із подіями подала інтерв’ю помічника професора Мічиганського університету Джона Пасека (Josh Pasek) із заголовком «Расова ворожнеча не закінчилася».

«Хоча у Сполучених Штатах темношкірий президент, - заявив він, - багато з того, що ми бачимо  сьогодні, свідчить: чимало в кого таке відчуття, що з сильним вододілом –  расовою ворожнечею в Америці повністю не покінчено».

Протести у місті Фергюсон розпочалися після вбивства 9 серпня цього року білошкірим поліцейським 18-річного афроамериканця Майкла Брауна.

comments powered by Disqus