Продюсер номінованого на «Оскар» фільму може не потрапити на церемонію через «міграційний указ» Трампа

Variety

Стрічка «Останні люди в Алеппо» («Last Men in Aleppo»), продюсером якої виступив Карім Абід, номінована на «Оскар» в категорії «Кращий документальний фільм». Однак через обмеження в'їзду іммігрантів в США згідно з указом президента Дональда Трампа американське посольство в Стамбулі відмовилося видавати йому візу.

Американська кіноакадемія заступилася за продюсера. В офіційній заяві кіноакадемії йдеться, що «Останні люди в Алеппо» - це перший сирійський фільм, номінований на «Оскар». «Режисер Ферас Файяд (Feras Fayyad) і продюсер Карім Абід створили історію, знявши свій фільм», - зазначили в організації.

В минулому році режисер з Ірану Асгар Фархаді також отримав відмову у візі до США. Зрештою його стрічка «Комівояжер» (The Salesman) виграла «Оскар» як «Кращий фільм іноземною мовою».

Нагадаємо, у січні 2017 року, всього через п’ять днів після приходу на пост президента, Дональд Трамп підписав указ, згідно з яким іноземців без документів можуть затримати і депортувати. Документ також зробив більш жорсткими умови для в’їзду громадянам з низки країн.

comments powered by Disqus