Офіс 21st Century Fox обшукують у рамках розслідування Єврокомісії

theguardian.com

Про це повідомляє The Guardian.

Європейська комісія підтвердила, що вона провела попередньо не анонсовані перевірки компаній у кількох країнах ЄС. Йдеться про компанії, «які активно займаються розповсюдженням медіаправ та суміжних прав, що стосуються різних спортивних заходів та/або їх трансляцій. Ці інспекції є попереднім кроком у підозрі в антимонопольній діяльності».

Fox заявила, що всіляко співпрацює з інспекцією Єврокомісії.

Під час обшуку з офісу американської компанії вилучили документи та комп'ютери.

Кілька місяців тому 21st Century Fox розпочала процедуру придбання 61% акцій компанії Sky Plc, якій належить британський цілодобовий телеканал Sky News. Сума угоди склала 16,5 мільярдів доларів.

Антимонопольна служба Великої Британії (The Competition and Markets Authority, CMA) заявила, що ця угода не відповідає інтересам суспільства. Служба висловила побоювання, що вона може призвести до намагань власника 21st Century Fox медіамагната Руперта Мердока (Rupert Murdoch) вплинути  на громадську думку та політичну ситуацію в Великій Британії. Критику щодо поглинання Sky News висловили також в Брюсселі.

У компанії ж Sky заявили, що якщо регулятор не схвалить її поглинання компанією 21st Century Fox, то вона може закрити телеканал Sky News.

Інша американська компанія Disney запропонувала придбати Sky News. Це б дозволило їй купити більшість активів 21st Century Fox, включно зі Sky, за 66 мільярдів доларів США.

Нагадаємо, в грудні компанія Disney оголосила про покупку частини бізнесу 21st Century Fox за 52 мільярди доларів. Йшлося про мережу Nat Geo, азійського оператора Star TV, кіностудію Fox, частки в Sky та Hulu, а також регіональні спортивні мережі.

comments powered by Disqus