Netflix екранізує «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла

Фото: Gage Skidmore, flickr.com

Про це повідомило видання Deadline.

Вже відомі ім'я продюсерів майбутнього фільму – ними стануть Метт Рівз, який працював із Енді Серкісом у фільмі «Повстання планети мавп», а також Рафі Крох, Адам Кассан та Джонатан Кавендіш. 

Видання Variety зазначає, що Серкіс, відомий зокрема за роллю Горлума у трилогії фільмів «Володар перснів», придбав права на екранізацію літературного твору ще в 2012 році. Тепер вони належать Netflix, яка й покаже фільм. Щоправда, наразі невідомо, чи йтиме стрічка в кінотеатрах, чи її можна буде подивитися лише на стрімінговій платформі Netflix.

«Ми надзвичайно схвильовані тим, що нарешті знайшли ідеальний творчий дім  –Netflix – для цього твору Джорджа Орвелла, який нині дуже на часі. Крім того, те, що я знову працюватиму з моїм чудовим другом Меттом Рівзом – з його гострим чуттям, майстерною здатністю розповідати історію, чесністю та практикою керівництва – це найкращий сценарій , аби втілити наше давнє бажання екранізувати цю притчу», – заявив пан Серкіс.

Класик англійської літератури Джордж Орвелл написав повість-антиутопію «Колгосп тварин» у 1944 році. Твір мав на меті показати західному суспільству справжнє обличчя Радянського Союзу, де ідеї революції 1917 року про загальну рівність і побудову щасливого комунітичного майбутнього призвели до тоталітаризму під керівництвом Йосипа Сталіна. У повісті-притчі розповідається про те, як свійські тварини вигнали з маєтку колишнього господаря – фермера Джонса, однак незабаром здобута ними свобода обернулася становленням диктатури свині Наполеона.

Перший переклад повісті відбувся на українську мову. Його в 1947 році здійснив професор Гарвардського університету Іван Шевченко (під псевдонімом Іван Чернятинський), який також запропонував Орвеллу написати передмову до українського видання, що вийшло друком у Мюнхені.

Нагадаємо, британський актор Гері Олдмен  зніме біографічну стрічку про англійського митця Едварда Майбріджа – піонера фотографії, якого він сам і зіграє.

comments powered by Disqus