Нацрада всьоме відмовила «112 Україна» в зміні програмних концепцій

Як і раніше, Нацрада мотивувала свої рішення тим, що внаслідок таких змін замість п'яти регіональних цифрових каналів в Україні було б легітимізовано створення ще одного загальнонаціонального цифрового ефірного телеканалу, тоді як понад 130 місцевих і регіональних мовників залишилися без цифрових ліцензій.

Протягом 2015 року Нацрада вже шість разів відмовляла п’яти компаніям з групи «112 Україна» в зміні програмних концепцій, а саме – 26 березня, 11 червня, 23 липня, 3 вересня, 26 жовтня, 27 листопада. На думку заступниці голови Нацради Уляни Фещук, компанії зловживають своїм правом подавати заяви на переоформлення ліцензій щоразу після отримання відмови, однак Нацрада не може ігнорувати їхні заяви та зобов’язана їх розглядати.

Представники компаній засідання Нацради традиційно проігнорували, перед тим відмовившись отримати від кур’єрської служби офіційні запрошення Нацради на засідання.

Нагадаємо, що 3 вересня Нацрада також вирішила звернутися до суду про анулювання ліцензій на цифрове ефірне мовлення в мультиплексі МХ-5 (регіональне мовлення) ТОВ «ТВ-Вибір», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Лідер ТВ» і ТОВ «Аріадна ТВ», кожне з яких має по три попередження та оштрафоване за невідповідність мовлення їхнім програмним концепціям. Штрафи компанії не сплатили та оскаржують у суді всі рішення Нацради про санкції та про відмови в переоформленні ліцензій.

11 листопада Нацрада виграла апеляцію у справі щодо правомірності відмови в зміні програмних концепцій п’яти регіональних мовників, що мовлять у цифровому мультиплексі МХ-5 з логотипом «112 Україна».

17 грудня суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовів компаніям, що мовлять з логотипом «112 Україна», у двох інших справах проти Нацради – щодо скасування санкцій «оголошення попередження» від 21 серпня 2014 року та від 18 лютого 2015 року та щодо скасування рішень від 12 лютого 2015 року про призначення позапланових перевірок.

comments powered by Disqus