На польському телеканалі «Superstacja» з’явилася україномовна передача

prostir.pl

Програма виходить щосуботи о 21.45, починаючи з 16 вересня цього року. Як повідомляє портал wirtualnemedia.pl, програма розповідає про найважливіші події з життя української діаспори у Польщі й ті події, які є важливими з перспективи польсько-українських взаємин.

За задумом авторів програми, вона має стати не лише інформаційною платформою, а й майданчиком для консультацій і порад, «які можуть зробити простішим життя українців у Польщі». Вони також зазначили, що «На часі UA» є першою україномовною програмою в ефірі комерційного польського телеканалу. Досі програми українською мовою існували лише на регіональних каналах Польського громадського телебачення, а також в ефірі загальнонаціонального каналу громадського мовника TVP3.

Переглянути випуски «На часі UA» можна також на каналі «Superstacja» в YouTube. Ведучою програми виступила Катерина Малафєєва. Як повідомляється у першому випуску «На часі UA», програма виходить за підтримки Фонду «Український інформаційний центр».

Нагадаємо, кілька місяців тому польський президент Анджей Дуда заявив, що у Польщі панує абсолютна свобода медіа, а проблеми з нею були у попередніх урядів.

У 2016 році Сейм Польщі прийняв у другому читанні і в цілому зміни до закону про теле- і радіомовлення авторства правлячої консервативної партії «Право і справедливість». Поправки до закону передбачали передчасне закінчення терміну повноважень членів правління та наглядових рад «Польського громадського телебачення» (TVP) та «Польського радіо» (Polskie Radio). Також, згідно зі змінами до закону, міністр фінансів отримав повноваження затверджувати членів правління та наглядових рад.

comments powered by Disqus